Connect with us

POLİTİKA

İttifak, oy kaybettirdi! İYİ Parti seçim sonuçlarını değerlendirdi

Yayınlanma tarihi:

İttifak, oy kaybettirdi! İYİ Parti seçim sonuçlarını değerlendirdi

İYİ Parti içerisinde seçim sonuçları değerlendirildi. Bazı parti üyeleri, Meral Akşener ile yaptıkları görüşmelerde “Millet İttifakı’nın İYİ Parti’ye oy kaybettirdiği” görüşünü savunarak, “CHP’nin seçim sürecinde izlediği yanlış politikalar ve siyasi hatalar nedeniyle İYİ Parti’nin milliyetçi muhafazakar seçmeni kucaklayamadığını” dile getirdi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu ve partinin 28. dönem milletvekilleriyle bir araya geldi.

Yapılan görüşmelerde parti için yol haritası, 24-25 Haziran’da yapılacak olağan kurultay ve Millet İttifakı’nın geleceği konuları ele alındı.

Cumhuriyet gazetesinden Merve Kılıç’ın haberine göre, genel olarak parti içinde ittifakın teknik anlamda 28 Mayıs akşamı sona erdiği düşüncesi yaygın. Bazı parti üyeleri ise Akşener ile yapılan görüşmelerde “Millet İttifakı’nın İYİ Parti’ye oy kaybettirdiği” görüşünü savunarak, “CHP’nin seçim sürecinde izlediği yanlış politikalar ve siyasi hatalar nedeniyle İYİ Parti’nin milliyetçi muhafazakar seçmeni kucaklayamadığını” ifade etti.

CHP’de ise Akşener’in masadan kalkıp dönmesinin ittifaka oy kaybettirdiği konuşulurken, bazı parti üyeleri ise ittifakın sağlıklı bir şekilde yürütülemeyeceğini savunuyor. İYİ Parti’nin “ana muhalefet partisi olabileceği” belirtilerek ittifaka dahil olunmaması gerektiği vurgulanıyor.

Öte yandan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen’in “İYİ Parti’nin belli illerde ayrı liste çıkartma ısrarının Millet İttifakı’na 15-20 milletvekili kaybettirdiği” şeklindeki açıklaması tepki çekti.

İYİ Parti yöneticilerinden Metin Ergun, “Sözünüz kadar oyunuz olsaydı sonuç değişirdi” dedi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, “Seçmeni olmayan partilerin yöneticileri konuşmalarına dikkat etmeli” ifadelerini kullandı.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla