Connect with us

YEREL

İstanbul’da Denize Girme Yasağı

Bayram tatilinde şehirden ayrılmayan vatandaşlar sıcak ve nemli havanın etkisiyle plajlara hücum etti. Ancak Şile Ayazma ve Kızılcaköy plajlarında denize giren iki kişinin dalgalara kapılarak hayatlarını kaybetmesi, iki kişinin de dalgalar arasında kaybolması sebebiyle Şile Kaymakamlığı ilçenin sahillerinde denize girmeyi yasakladı.

Ayrıca Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde de bir vatandaş yüzmek üzerine girdiği denizde dalgalar arasında kayboldu. Genci bulmak için bölgeye gelen ekiple arama çalışmaları başlattı. Olay üzerinde Kandıra Kaymakamlığı da bölgedeki hava koşulları nedeniyle denize girmeyi yasakladı.

Öte yandan İstanbul Sarıyer’de de Karadeniz’e bakan Gümüşdere’de denize girmek yasaklandı. Sahil boyunca şerit çekilirken Atlı ekipler bölgede denetim yapıyor.

Bölgede cankurtaran olarak çalışan kişilerden alınan bilgiye göre bölgede rüzgarın sert olduğunu ve yer yer 30 km’ye çıktığını pazar gününe kadar da böyle devam edeceği belirtildi. Bu hava koşullarında bölgede denize girmenin oldukça riskli olduğu ve uygulanan yasağın yerinde olduğu ifade edildi.