Connect with us

SPOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Profesyonel Futboldan Çekiliyor

Başakşehir Stadyumu İBB tarafından İnşaa Edildi
Başakşehir Stadyumu İBB tarafından İnşaa Edildi

Başakşehir Stadyumu İBB tarafından İnşaa Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, bugün Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada Belediyespor futbol takımının İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile alakasının kesileceğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesispor’un sadece amatör sporcu yetiştireceğini açıkladı.

1990’da Sözen döneminde kurulan kulübün kendi dönemlerinde büyük başarı elde edip Süper Lig’e kadar çıktığını söyleyen Topbaş, kulübe neden Süper Lig’e çıktınız diye hesap soramazdık. Şimdi 1. Ligde şampiyon olup tekrar Süper Lig’e çıkmak üzereler, biz kulüple olan bağlarımızı koparıp sadece amatör sporcu yetiştirmeye odaklanacağız açıklamasını yaptı.

İstanbulspor olmazsa Başakşehirspor

Kulübün daha önce Cem Uzan dönemin sonrası amatör kümeye düşen İstanbulspor adını alması için çalıştıklarını açıklayan Topbaş, İstanbulspor adının olmaması durumda ise yeni yapılan Başakşehir Stadyumu’na atfen Başakşehirspor olarak Süper Lig’de mücadele edeceğini bildirdi.

Spor Toto Süper Lig’de Başakşehir’de Oynayacak

Şu anki adıyla İBB Spor Kulübü, geçen sezon adını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden, İBB Spor kulübüne çevirmişti. Şu an Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaşmalarını oynayan İBB Spor, gelecek sezondan itibaren yapımı tamamlanmak üzere olan 17000 seyirci kapasitesine sahip Başakşehir Stadyumu’nda karşılaşmalarını oynayacak.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply