Connect with us

POLİTİKA

İsmail Saymaz Soylu’dan rahatsız olan AK Partilileri açıkladı

Sedat Peker’in iddialarının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme oturdu. Gazeteci İsmail Saymaz AK Parti içinde İçişleri Bakanı Soylu’dan rahatsız olan kesimi açıkladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında iddialar gündeme getirmişti. Bu iddialarla birlikte Bakan Soylu son günlerde gündeme gelmişti. Konuyla ilgili olarak Gazeteci İsmail Saymaz TV 5’te yayınlanan “4. Güç” programına konuk oldu. Saymaz, organize suç örgütü kurduğu belirtilen Sedat Peker’in AK Parti üzerindeki etkisini yorumladı.

“AK PARTİ’NİN 10-11 MİLYON İHALESİ VAR”

Sedat Peker’in üst üste yayınladığı videolar ile AK Parti’nin töhmet altında kaldığını kaydeden Saymaz, “AK Parti’nin 10-11 milyon ihalesi var. Bu partinin kamu ihale kanunu delik deşik ederek doğrudan ya da dolaylı geliri var. Bu parti Sedat Peker’in kahvesine kadar düştü mü ya. Yani gerçekten hafsalam almıyor. Kahveyi bile bedavaya mı getirdiniz ya. Bunların hepsi töhmet altında olduğunu ortaya koyar” dedi.

“ÜLKEDE HÜKÜMET ŞANTAJ ALTINDA”

İsmail Saymaz şu ifadeleri kullandı, “Siz böyle alacak verecek işine girerseniz şantajı yersiniz. Ülkede hükümet şantaj altında. Her hafta video bekliyor. Bütün AK Parti kitlenmiş bu Pazar ne olacak diye kendi kaderini bekleyen idamlık mahkum gibi bekliyor.

“PARTİDEKİ KESKİN MİLLİYETÇİ YÜKSELİŞTEN RAHATSIZLAR”

AK Parti içindeki çatlağı büyüttü bu iş. AK Parti içinde bir eğilim var. Milli görüş kimliğini kaybetmeyenler. Onlar partideki keskin milliyetçi yükselişten rahatsızlar. Dolayısıyla Süleyman Soylu’dan da rahatsızlar. Dolayısıyla bu hesaplaşma iyi olur temizlik olur diye gören de var. Bir de görmeyelim geçer gider diyenler de var. Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 gün bu konuya girmedi. Soylu’ya sahip çıkmadı. Soylu’ya Devlet Bahçeli sahip çıktı. Bahçeli’den sonra Erdoğan kuvvetli olmayan bir şekilde sahip çıktı.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır