Connect with us

TÜM HABERLER

İmama camide bıçaklı saldırı!

Burdur’da korkunç bir olay yaşandı. Camide 39 yaşındaki İmam Fatih Yavuz’un yanına gelen kim olduğu belli olmayan kişi imamı bıçakladı.

Korkunç olay Burdur’da bulunan 149 Evler Camii’nde yaşandı. Yatsı namazını kıldıran İmamı Fatih Yavuz’un yanına 2 kişi geldi. İmam Yavuz’un caminin şadırvanında konuştuğu, kim olduğu belirsiz kişilerden biri, aniden bıçakla imama saldırdı. İmamı kalçasından bıçaklayan saldırgan ve yanındaki kişi, olayın ardından olay yerinden hızla kaçtı. Yapılan ihbarla birlikte gelen sağlık görevlilerince ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yavuz, tedavisinin ardından taburcu edildi.

“HOCAM NE YAPTIN? DEDİ BIÇAKLADI”

İmam Fatih Yavuz olayın ardından yaşanan olayla ilgili konuştu. Kendisini bıçaklayan gencin ailevi sorunları olduğunu belirten Yavuz, “Biz de yardımcı olmak açısından kendisiyle konuştuk, tekrar geldi. Ben de kağıda bazı sureler yazmıştım. ‘Hocam ne yaptın?’ dedi. Tam sure yazılı kağıdı eline verirken bıçakladı. Kim olduğunu bilmiyorum. Neden yaptığını da bilmiyorum. Sadece isminin ‘Hakan’ olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

BURDUR İL MÜFTÜSÜ KONUŞTU, “GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLDÜM”

Olayı duyunca Burdur Devlet Hastanesi’ne gelen Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen ise şu ifadelerini kullandı, “Gerçekten çok üzüldüm. Biz hocalarımızla imamlarımızla müezzinlerimizle halkımızı dini yönden aydınlatmak için gayret gösteriyoruz. Bu tür menfur olayların olmaması gerekir. Diyanet adına, milletimiz adına üzüldük. İnşallah bu tür olaylar tekerrür etmez.” Polis, imam Fatih Yavuz’u bıçaklayan kişi ile yanındakinin belirlenip, yakalanması için çalışma başlattı.

İMAM MÜEZZİNİ DÖVDÜ

Geçtiğimiz günlerde ise bir imamın müezzini dövdüğü haberi gündemi sarsmıştı. Müezzin imamdan kaçmak için jandarmaya sığınmıştı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply