Connect with us

EKONOMİ

İktidar yanlısı gazeteci, “Önce 3600 ve intibak sonra EYT yasası”

Hükümetin 3600 ek gösterge konusunda çalışma yaptığı bilinirken, akabinde intibak düzenlemesi ve EYT yasasının da çıkacağı iddialarına bir yenisi eklendi. İddianın adresi bu konuda üst düzey yetkililerden bilgi aldığını belirten Türkiye Gazetesi yazarı Yücel Koç.

Türkiye Gazetesi Yazarı Yücel Koç, EYT sorunu, 3600 Ek Gösterge ve İntibak yasası ile ilgili konuştu.

Koç, üst düzey yetkililerden birileriyle görüştüğünü ve kendisine bu konunun çözüleceğinin sözünün aktarıldığını söyledi. Görüşmesinden “Emeklilikle ilgili bütün sorunları çözeceğiz” mesajı aldığını vurguladı.

Yücel Koç, 2023 seçimlerinden önce ilk adımın 3600 ek gösterge olduğunu daha sonra ise EYT’in kesin bir şekilde çıkacağını belirtti.

Koç, şunları söyledi:

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bu sene için müjdesini verdiği 3600 ek gösterge, bundan sonraki süreçte yapılacak hamlelerin ilk adımı. Bu bile milyonlarca memurun aylık ücretlerini, emekli olduktan sonraki maaşlarını ve ikramiyelerini ilgilendiriyor. Beklentim o ki, akabinde hali hazırda emekli olanları ve emeklilik bekleyenleri memnun edecek adımlar gelecek. 2000 yılı ve sonrası emekli olanların şikayet konusu “intibak yasası” çıkarılarak maaşları yükseltilecek, 1999 yılında Ecevit hükümetinin çıkardığı kanun sebebiyle emeklilikte yaşa takılanların (EYT) beklentisi yerine getirilecek ve geçmişin mağduriyetleri giderilecek.”