Connect with us

POLİTİKA

CHP hurdacıya satılan morg hakkında soru önergesi verdi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun TBMM’ye taşıdığı hurdacıya satılan morg olayı hakkında soruşturma başlatıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun TBMM’ye taşıdığı hurdacıya satılan morg olayı hakkında soruşturma başlatıldı.

İznik Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda morgun eski çelik aksamının hurdacıya verildiği iddiaları üzerine başlatılan soruşturma hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Koca usulde yanlışlık yapıldığı nedeniyle olayda sorumluluğu bulunan kişilerin disiplin cezasına çarptırıldığını söyledi.

Sezgin Tanrıkulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın yanıtlamasını istediği soru önergesinde, “Hastane morgunun satılmasıyla ilgili başlatılan soruşturmanın güncel akıbeti nedir? Satılan morg, faaliyetlerini nasıl sürdürmektedir? 1.5 tonluk çelik morgun satış bedeli olarak hurdacıdan ne kadar    alınmıştır?”sorularına yer verdi.

         DİSİPLİN CEZASI VERİLDİ

Bakan Koca, soru önergesine istinaden, ‘’27.04.2015 tarihinde geçici kabulü yapılarak 01.06.2015 tarihinde yeni binasında fiili olarak faaliyetine başlayan ve aynı tarihte eski binasındaki fiili hizmeti sonlanan İznik İlçe Devlet Hastanemizin eski binasında bulunan ve yeni hizmet binasına taşınmayan morg malzemelerinin de yer aldığı hurda malzemelerin satışı hakkında Bakanlığımız tarafından tespit edilen usul hataları üzerine başlatılan soruşturma tamamlanmış olup, kişiler hakkında disiplin cezası uygulaması yapılmıştır.’’cevabını verdi

‘’SAĞDUYULU VATANDAŞLARIMIZ VE BİZLERİ TANIYAN MESAİ ARKADAŞLARIMIZ TARAFINDAN DA BİLİNMEKTEDİR’’

İznik Devlet Hastanesinin Müdürü Ömer Yalavuz, “Hurda morg ve diğer hurdalar için Tespit ve Bertaraf Komisyonu kuruldu. Satışta Başhekimlik makamımın ‘oluru’ var. Kumpas kurdular. Yerelde hastanemiz, ulusal basında kurumumuz ciddi anlamda zedelenmiş ve önemli ölçüde yıpratılmıştır. Organize olarak yerel basında ve ulusal basında çıkan yalan ve yanlış haberlerin gerçeği yansıtmadığı, sağduyulu vatandaşlarımız ve bizleri tanıyan mesai arkadaşlarımız tarafından da bilinmektedir.” açıklamasını yapmıştı. 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply