Connect with us

TÜRKİYE

Her Ay Geri Ödemesiz 3 Bin TL Yatırılacak! Açıklama Az Evvel Geldi! O Kişiler Parasını Alabilir

Yayınlanma tarihi:

Her Ay Geri Ödemesiz 3 Bin TL Yatırılacak! Açıklama Az Evvel Geldi! O Kişiler Parasını Alabilir

İstanbul Valisi Davut Gül’ün açıklamasına göre, liselere geçiş sistemi kapsamında 500 tam puan alan 88 öğrenciye her ay düzenli olarak 3000 TL burs ödemesi yapılacak. Bu destek programı, Ocak ayı itibariyle başlayacak olup, ilk ödemenin 6.000 TL olarak yapılması planlanıyor.

Dezavantajlı, özel yetenekli ve başarılı öğrencilere yönelik devam eden çalışmalar kapsamında İstanbul Valiliği, 500 tam puan alan 388 öğrencinin eğitimlerine hazırlıkta ve 9. sınıfta devam ettiğini belirtti. Vali Gül, burs miktarı ve ödeme süreçleri hakkında yaptığı açıklamada, “Ocak ayından itibaren her ay düzenli olarak sizlere karınca kararınca bir burs vereceğiz. Şimdilik tespit ettiğimiz miktar aylık, düzenli olarak 3’er bin lira… Hepinize vereceğiz. Helali hoş olsun. Bu şu demek, şubat ayında 2 aylık vereceğimiz için 6 bin lira size borçluyuz. Ayın sonuna doğru 6 bin liranızı yatıracağız.” dedi.

İstanbul Valiliği, eğitimde başarı sağlayan öğrencilere yönelik yapılan bu desteklerle adından sıkça söz ettiriyor. Eğitim kalitesinin artırılması amacıyla başlatılan çalışmalarda, LGS sınavına katılan öğrenciler için yeni bir destek programı başlatıldı. Öğrencilere verilecek olan burslar, öğrencilerin başarılarının artması ve gelecek nesillerde daha başarılı bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu destekler, İstanbul’da eğitim alanında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement