Sosyal medyada bizi takip edin

Kültür

Hatay enkazından çıkan nesneler İstanbul Havalimanı’nda sergilendi

Yayınlanma tarihi:

SANATÇI Mehmet Kavukçu, 11 ili etkileyen büyük depremin ardından Hatay’da enkazlardan topladığı nesneleri İstanbul Havalimanı’nda sergiledi. Sergi, 6 ay boyunca yolcular tarafından gezebilecek.

İstanbul Havalimanı’nın kültür ve sanat merkezi İGART Gallery, Sanatçı Mehmet Kavukcu’nun “Doğa” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Prof. Gülveli Kaya’nın küratörlüğünde sergi sanatçının farklı dönemlerde ve ülkemizi yasa boğan 6 Şubat depremleri üzerine ürettiği performans video, fotoğraf ve objelerin yerleştirmelerinden oluşuyor.

İstanbul Havalimanı’nda giden yolcu arındırılmış katından bugün açılışı yapılan  “Doğa” adlı sergiye İstanbul Mülki İdare Amiri İlker Haktankaçmaz, İGART Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Hüsamettin Koçan ve Sanatçı Mehmet Kavukcu ve Havalimanı çalışanlarının katıldı. Sergide sanatçı Mehmet Kavukcu’nun farklı dönemlere ait performans çalışmaları arasından seçilmiş videoların yanı sıra fotoğrafların ve Hatay deprem bölgesinden toplanmış objelerin yerleştirmelerinden oluşuyor. “Doğa” başlığı altında insan ve doğa arasındaki çelişkili ilişkiyi ve bu ilişkinin sonuçlarını yerleştiriyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir