Connect with us

MAGAZİN

Halit Refiğ Aşk-ı Memnu’dan memnun

Bundan 34 yıl önce, 1975 yılında TRT’de yayınlanan ilk yerli dizi Aşk-ı Memnu’nun yönetmeniydi Halit Refiğ. Refiğ, Kanal D’de yayınlanan yeni versiyon Aşk-ı Memnu’yla ilgili tartışmalar hakkında ilk kez ntvmsnbc’ye konuştu. Halit Ziya Uşaklıgil’in “Aşk-ı Memnu romanından televizyona uyarlanan dizi, İsmail Cem’in TRT genel müdürü olduğu dönemde 6 bölüm halinde yayınlanmış ve Müjde Ar ile Salih Gün

Bundan 34 yıl önce, 1975 yılında TRT’de yayınlanan ilk yerli dizi Aşk-ı Memnu’nun yönetmeniydi Halit Refiğ. Refiğ, Kanal D’de yayınlanan yeni versiyon Aşk-ı Memnu’yla ilgili tartışmalar hakkında ilk kez ntvmsnbc’ye konuştu. Halit Ziya Uşaklıgil’in “Aşk-ı Memnu romanından televizyona uyarlanan dizi, İsmail Cem’in TRT genel müdürü olduğu dönemde 6 bölüm halinde yayınlanmış ve Müjde Ar ile Salih Güney, yeni dizide Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’un üstlendiği Bihter ve Behlül rolünü oynamışlardı.

Dizinin dönem sonu final bölümünde Bihter ile Behlül’ün sevişme sahnelerinin Radyo Televizyon Üst Kurulu RTÜK tarafından “aşırı ölçüsüz” ve “Türk aile yapısına aykırı” bulunması yeni bir tartışmanın da konusu oldu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply