Connect with us

KÜLTÜR

Güvercintepe Kadın Etkinlik Merkezi’nde hazırlıklar tamamlandı

Başakşehir Belediyesi, kadınlara yönelik hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. Hazırlıkların tamamlandığı Güvercintepe Kadın Etkinlik Merkezi hakkında bilgi veren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “İlçedeki kadınlar, yeni buluşma adreslerinde keyifli vakit geçirebilir” dedi.

Başakşehir Belediyesi, Güvercintepe Kültür Yaşam Merkezi’nin bir katını tamamen kadınlara ayırdı. Hazırlıkların tamamlandığı Güvercintepe Kadın Etkinlik Merkezi’nin detaylarını Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu paylaştı.

TÜM İMKÂNLAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLADI

İlçededeki kadınların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak adına her alanda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Kartoğlu, “Sanattan spora, sağlıktan eğitime kadar kadınların hayatına değer katmaktan mutluluk duyuyoruz. Hayata geçirdiğimiz çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Güvercintepe mahallemizde bulunan kültür yaşam merkezimizin bir kısmını tamamen kadınlarımıza ayırdık. Kadınlar burada toplantılar düzenleyebilir, kahvaltı etkinliklerinde hoş vakit geçirebilir, mutluluğun şehrinde dünyaya ‘merhaba’ diyen çocuklarının mevlidini yapabilir. Memleket buluşmalarında bir araya gelerek, yöresel lezzetler eşliğinde komşuluk bağlarını güçlendirebilir” diye konuştu.

Merkezden yararlanma isteyen kadınların başvurularını kolaylıkla yapabileceğini belirten Kartoğlu, “Mobil uygulamamız üzerinden tek tıkla başvuru yapabilir ya da 444 0 669 çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek randevu oluşturabilirler. Merkez haftanın altı günü hizmet verecek” ifadelerini kullandı.