Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Gram altın 1.000 TL değişecek! İslam Memiş’ten Altın Uyarısı: Acil hazırlık yapın

İslam Memiş, “Acil hazırlık yapın” diyerek gram altının fiyatının 1.000 TL değişeceğini açıkladı.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

İslam Memiş, “Acil hazırlık yapın” diyerek gram altının fiyatının 1.000 TL değişeceğini açıkladı. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın hakkında yatırımcılara önemli bir uyarıda bulundu. Memiş, belirli bir tarih vererek gram altının fiyatının 1.000 TL artacağını iddia etti.

Ekonomist İslam Memiş, geçtiğimiz hafta Avrupa Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararının altın fiyatlarında önemli bir yükselişe neden olabileceğini belirtti. Özellikle önümüzdeki çarşamba günü yapılacak açıklamanın altın piyasaları için kritik bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Memiş, çarşamba günü ABD’de açıklanacak enflasyon verileri ile birlikte piyasalarda ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararına yönelik beklentilerin şekilleneceğini ifade etti.

Yaptığı değerlendirmelerde, altın fiyatlarının dip seviyelere yaklaştığını ve Temmuz ayından itibaren önemli yükselişlerin yaşanabileceğini öngördüğünü belirtti.

Memiş, bu hafta altın fiyatlarının 2400-2450 lira aralığını izleyeceğini ve 2400 liranın altına düşmesi durumunda gram altının 2380 lira seviyesini test edebileceğini ifade etti. Ayrıca, bayram nedeniyle 9 günlük resmi tatil süresince alım fırsatı oluşmayacağını belirtti.

Temmuz ayından yıl sonuna kadar gram altının 3500 liraya kadar yükselebileceğini belirterek, altının yeni rekorlar kırabileceğini öngördü.

Altın fiyatlarının anlık durumu, yatırımcılar ve altın almak isteyenler tarafından yakından takip ediliyor. Hem yatırımcılar hem de altın almak isteyenler, internette sık sık güncel altın fiyatlarını araştırıyor.

Gram altın:

  • Alış: 2.392,79 lira
  • Satış: 2.393,20 lira

Çeyrek altın:

  • Alış: 3.866,91 lira
  • Satış: 3.955,38 lira

Cumhuriyet altın:

  • Alış: 16,008,00 lira
  • Satış: 16.250,00 lira

Yarım altın:

  • Alış: 7.709,65 lira
  • Satış: 7.910,75 lira
Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir