Connect with us

EYT

Gönül Boran Özüpak’tan EYT’lilere flaş çağrı

Yayınlanma tarihi:

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak’a göre EYT başlığı Salı günü yapılacak Plan ve Bütçe Komisyonunda yer almıyor. ‘Kaldı ki düzenleme vaat edilen tarihte gerçekleşse bile SGK’nın iş yükü milyonlarca EYT’nin aynı anda yani Mart ayında maaş almasına engel olabilir.’ Gönül Boran Özüpak, konuyla ilgili açıklamasında, “Bu ne demek oluyor? Biz Mart’ta maaşlarımıza kavuşamayacağız. Belki 2023 sonuna kadar bu süreç devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Gönül Boran Özüpak’ın Fox Haber’e yaptığı açıklamalar şöyle:

“Hiçbir siyasetçimizden şu gün bu yasalaşacak diye bir şey duymadık. Niye öteleniyoruz? Aralık sonuydu, Ocak ayını bitirdik. Çıkarın yasayı, bitirin bu tasayı.

‘TEYİT ETTİRDİK’ DEDİ: SALI GÜNÜ KOMİSYONDA YER ALMIYOR

Saat 11’de bir açıklama yapılacağı bilgisi var. Salı günü ‘Plan Bütçe’de ayın 31’i için bir bölüm açıldı, saat 11 için. Ama içerisinde EYT’li konulu kanun maddesinin olmadığını teyit ettirdik.

‘BİR AYDA 40 BİN KİŞİNİN EMEKLİLİK İŞLEMLERİ TAMAMLANABİLİYOR’

40 bin kişilik Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kaldırabileceği bir çalışma hayatı var. Emin olun, öyle mailler aldım ki süreç yönetecek arkadaşlarımızdan. Saatlik 27 TL’lik bir mesai ücreti veriliyor bu arkadaşlarımıza.

‘BELKİ 2023 SONUNA KADAR BU SÜREÇ DEVAM EDECEK’

Mart’ta 2 milyon 250 bin kişiyi hemen emekli edebilecek bir zemin hazırladı mı acaba Çalışma Bakanlığımız. Bu ne demek oluyor? Biz Mart’ta maaşlarımıza kavuşamayacağız. Belki 2023 sonuna kadar bu süreç devam edecek.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla