Connect with us

POLİTİKA

Gönül Boran Özüpak ve ekibi Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti!

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetimi olarak İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLUNU’  nu makamında ziyaret etti. EYT federasyonu yönetiminden oluşan ekip ve Ekrem İMAMOĞLU görüşmesinde, Sosyal politikalardan sorumlu Danışmanı, Hukuk işleri danışmanı ve İstihdamdan sorumlu üç farklı İBB Başkan Danışmanı da hazır bulundu.

Görüşmede EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, Ekrem imamoğlu ve danışmanlarına EYT’ lilerin içinde bulundukları ve özellikle de pandemi sürecinde daha da kötüleşen zorlu koşullar hakkında detaylı bilgiler verdi. İlerleyen yaşları nedeniyle işten çıkarılan ve aynı sebepten dolayı yeni bir iş bulamayan EYT lilerin yaşadığı maddi problemler ve herkesten daha uzun süre sigorta primi ödemiş olmasına rağmen işsiz kaldıklarında bir de sırtlarına yüklenen GSS prim borçları konularının altını çizen EYT heyeti bu konuda Ekrem İmamoğlu’ndan destek talebinde bulundu.

İBB BELEDİYE BAŞKANINDAN DESTEK SÖZÜ

İMAMOĞLU, göreve geldikleri günden itibaren İBB iştiraklerinde özellikle kadın istihdamı konusunda büyük atılımlar yaptıklarını ifade ederek;  şimdi de özellikle ileri yaşlarda kadınların istihdam edileceği bazı yeni projelerinin oluğunu beyan etti. Bu projelerde görevlendirilmek üzere, İBB işe alım usulüne uygun başvuru ve onay süreçlerini takiben EYT mağdurları içinde diğer mağdurlara olduğu gibi neler yapılabileceği konularını değerlendirelim şeklinde ifade etti.

 EYT MASASI ÇALIŞMALARINA START VERİLDİ

İmamoğlu görüşme sırasında, Başkan Danışmanlarını görevlendirerek, EYT Federasyonu Yönetiminden de bir heyet kurmalarını rica etti.  EYT heyeti ve İBB Başkan Danışmanı sıklıkla bir araya gelerek İstanbullu EYT’ lilerin sorunları üzerinde görüşmeler yapacak. Mevzuat çerçevesinde bu sorunlara çözümler arayacaklar. İstanbullu EYT mağdurlarının sorunlarının masaya yatırılacağı bu çalışmalarda GSS mağduriyeti konusunda da araştırmalar yapılacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla