Connect with us

EKONOMİ

Gönül Boran Özüpak, “Son EYT’liye kadar mücadeleye devam”

Yayınlanma tarihi:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu(EYTFED) Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, BATIYAKASI TV’de Özgür Agin’in canlı yayın konuğu oldu.

Boran Özüpak, 22 yıl önce çıkan ve milyonlarca EYT’liyi mağdur eden yasanın yıldönümünde yaptıkları Ankara çıkarması ve ıslak imzaların Cumhurbaşkanlığı’na teslimi konusunda şunları söyledi:

“YURT ÇAPINDA TOPLANAN BU KADAR İMZALI DİLEKÇEYE KAYITSIZ KALINMAMASINI UMUYORUZ”

“Bu yaş aralığında işsiz kalan arkadaşlarımızın iş bulması çok zor. Öl denen bir yasaya karşı biz de bu açıklamayı yaptık. Bu basın açıklamamız amacına ulaştı. Ankara’da olmasının da ilgili yerlere ulaşması açısından etkili olduğunu düşünüyorum. Dilekçelerimizi Sayın Cumhurbaşkanı’nın makamına ulaşması amacıyla teslim ettik. Ulaşır mı? Geçmişte de bir mektup yazmıştık. Randevu dilekçesi… Ona cevap gelmedi. Umut ediyoruz ki yurt çapında toplanan bu kadar imzalı dilekçeye bu sefer kayıtsız kalınmasın.”

Boran Özüpak, şöyle devam etti:

“SON EYT’LİYE KADAR MÜCADELEYE DEVAM”

“Muhalefet partileri, haklısınız deyip çözüm önerileri ile geliyor. İstiyoruz ki hükümet de çözüm önerilerinde bulunsun. Verilen sözler tutulsun. Çünkü oyalanacak zamanı çoktan geçtik. Torun torba sahibi olan çok sayıda arkadaşımız var. Haksızsınız diyen hiçimse olmadı. Biz haklıyız ve anayasal hakkımızı istiyoruz. Beni anayasal hakkımdan mahrum bırakan bu kanun ve “yaşama öl” denen bu sistemle ben en son arkadaşıma kadar mücadele etmeye devam edeceğim.”

EYTFED Başkanı Boran Özüpak, emeklilerin mücadelesine de dahil olacaklarını söyledi ve ekledi:

“EMEKLİLERİN MÜCADELESİNE DE DAHİL OLACAĞIZ”

“Sendikalardan DİSK’in tam desteği var. Türk-İş veya HAK-İş’ten tam destek aldığımızı söyleyemeyiz. Emekliler Derneği var. Yaşadıkları sorunları görüyoruz. Elbette ki dahil olacağız. Belki dernek bazında değil kendi federasyonumuz bünyesinde bir mücadele olabilir. Bu anlamda komisyonlarımız da kurulacak. O da ayrı bir mücadele istiyor. İşte aylık bağlama oranları 1500-2000. Bu gün kira en kötü yer denen bodrum katında 1500 lira…”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla