Connect with us

SPOR

Gençlerbirliği – Altınordu maçının ardından

Spor Toto 1’inci Lig’in ilk haftasında Gençlerbirliği, sahasında Altınordu ile 3-3 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından iki takım teknik direktörleri basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maça istedikleri gibi başlayamadıklarını ve ilk yarının iki takım için de denk geçtiğini belirten Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin, “Basit goller yediğimizi düşünüyorum. 3 gol bulup 3 gol yememiz çok doğru bir durum olmadı. Kaçırdığımız penaltı da var. İkinci yarıyı tamamen rakip kalede oynadık. Net kaçırdığımız pozisyonlar var. Maçın özellikle ikinci yarısı tamamen lehimize bitmesi gerekiyordu. Şartlar zor olsa da evimizde galip gelmek istiyorduk. Oyun olarak da hak ettik. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Kendilerine yakışan ve giydikleri formaya uygun, kulüp adına böyle zor bir dönemeçte arzuları, istekleri ve gösterdikleri mücadeleden dolayı hepsine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

“BÜTÜN CAMİA KENETLENİP BU TRANSFER YASAĞINI AŞMAMIZ GEREKİYOR”

Transfer yasağının kaldırılmasının Gençlerbirliği için hayati ve tarihi bir dönemeç olduğunun altını çizen Diyadin, “Bu yıl diğer türlü bizim için çok zorlu ve sıkıntılı geçebilir. Oyuncularımızın mücadelelerine katkı verecek, onlara biraz daha güç sağlayacak oyuncu transferi yapmak zorundayız. Yönetimimiz, başkanımız da bunun bilincinde. Bu doğrultuda da yoğun bir çaba içerisindeler. Gençlerbirliği 100 yıllık bir kulüp. Kendi ayakları üzerinde yıllardır durmuş bir kulüptür. Hayati ve tarihi bir dönemeçtedir bu yıl. Bütün camia kenetlenip bu transfer yasağını aşmamız gerekiyor” diye konuştu.

“DURAN TOPTAN 2 GOL KONSANTRASYONUMUZU BOZDU”

Planlanmış 3 gol attıklarını kaydeden Altınordu Teknik Direktörü Ufuk Kahraman ise konuşmasında şunları söyledi:

“Bir taç ve bir kornerden, iki duran toptan konsantrenin dağıldığı anda 2 gol, 1 de penaltıdan gol yedik. Gençlerbirliği geçiş oyunu oynayan iyi bir takım. Kamp dönemi boyunca ve son haftada Gençlerbirliği takımını çok iyi analiz ettiğimi düşünüyorum. Duran toplardan 2 gol yenmesi takımın konsantrasyonunu biraz dağıttı. İkinci yarı biraz daha biz de geçiş oyununa dönmeye çalıştık. Pozisyonlar da yakaladık, gol de atabilirdik. Ligin ilk maçları her zaman zordur.”

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-Metin Diyadin’in açıklamaları

-Ufuk Kahraman’ın açıklamaları

Continue Reading
Advertisement
Click to comment