Connect with us

YEREL

Gazeteci Gökdemir’den Erdoğan ve EYT açıklaması!

BirGün gazetesi Ankara Temsilcisi Nurcan Gökdemir, iktidarın seçim öncesi ekonomik konularda vaatlerde bulunacağını söyledi. Gökdemir, “Tekrar EYT’yi gündeme getirecekler, 3600 ek göstergeyi gündeme getirecekler, emekli maaşlarını iyileştirecekler.” dedi.

BirGün gazetesi Ankara Temsilcisi Nurcan Gökdemir, Halk TV’deki Sözüm Var programında siyaset gündemini değerlendirdi.

İktidarın yerel seçim öncesi EYT konusunda vaatlerde bulunduğunu belirten Gökdemir, yapılacak ilk seçimde de ekonomi konusunda vaatlerde bulunulacağını söyledi.

‘SEÇİM ÖNCESİ EYT’Yİ GÜNDEME GETİRECEKLER’

“Baskın seçim, erken seçim beklemiyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini güçlü gördüğünde seçime gidecektir. Bunun için de öncelikle ekonomiyi çözmesi gerekiyor.

Sahadan gelen, milletvekillerinden, parti yöneticilerinden gelen raporlar ekonominin öne çıktığını görüyoruz. Erdoğan’ın yeniden iktidar gücünü elde edebilmesinin tek yolunun, ki bunların da inandırıcılığı var mı artık çok emin değilim, hatırlıyorsunuz yerel seçimlerden önce EYT’lilerle ilgili çok kesin sözler verildi. Bunlar yerine getirilmedi.

Şöyle yapacaklarını düşünüyorum: Tekrar EYT’yi gündeme getirecekler, 3600 ek göstergeyi gündeme getirecekler, emekli maaşlarını iyileştirecekler.

Bir hatırlatma yapayım: Cumhurbaşkanı son asgari ücret belirlenirken çarpıcı bir itirafta bulundu. ‘Her şeyi şimdi veremeyiz, seneye seçim var’ dedi. “