Connect with us

SPOR

Galatasaray’da 30 oyuncuda domuz gribi

Arda Turan’la başlayan domuz gribi salgını Galatasaraylı oyuncular arasında yayılmaya devam ediyor. Galatasary’ın altyapısında 30’un üstünde sporcuda Domuz gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsü vakası tespit edildi. Galatasaray Kulübü, domuz gribi nedeniyle bu hafta altyapıda oynanacak 3 ayrı yaş grubu müsabakaları için Futbol Federasyonu’na başvurarak karşılaşmaların ertelenmesi talebinde bulund

Arda Turan’la başlayan domuz gribi salgını Galatasaraylı oyuncular arasında yayılmaya devam ediyor. Galatasary’ın altyapısında 30’un üstünde sporcuda Domuz gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsü vakası tespit edildi. Galatasaray Kulübü, domuz gribi nedeniyle bu hafta altyapıda oynanacak 3 ayrı yaş grubu müsabakaları için Futbol Federasyonu’na başvurarak karşılaşmaların ertelenmesi talebinde bulundu.

Sarı kırmızılı kulübün altyapısında 30’un üstünde sporcuda Domuz gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsü vakası tespit edildi. Sarı kırmızılı yetkililen bu gelişmeler üzerine Coca Cola Akademi liglerinde oynanacak olan Galatasaray-Pendik U14 – U15, Sakarya – Galatasaray U16, Galatasaray – Sarıyer U18 maçlarının ertelenmesi için Futbol Fedarasyonu’na resmi başvuru yaptılar.

Bu arada Galatasaray Metin Oktay altyapı tesislerinde kalan futbolcularda H1N1 virüsüne rastlanmadığı, aileleri ile kalan öğrenci sporcularda virüsün görüldüğü ve diğer sporcularada bu sporculardan bulaştığı öğrenildi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply