Connect with us

OTOMOTİV

Ford Otosan’ın Elektrikli Motorunun Satış Fiyatı Belli Oldu

Koç Holding’e bağlı Ford Otosan, bir süre önce yeni bir elektrikli mobilite şirketi kurduğunu açıklamıştı. Lansmanda Rakun Mobilite A.Ş.’nin Rakun Pro 2 ve Rakun Pro 3 adında iki farklı model üzerinde çalıştığı bilgisi verilmişti.

Vergisiz Fiyatı 86.884 TL, ÖTV Oranı ise %3

Rakun, web sitesinde araçların fiyatlarını paylaştı. 12 Nisan tarihli fiyat tablosuna göre Rakun Pro 2 modelinin fiyatı 105.999 TL olurken Rakun Pro 3 modeli ise 116.999 TL fiyat etiketine sahip olacak.

Rakun’da ÖTV %3 olurken KDV oranı ise %18. Buna göre araçların vergisiz fiyatı 86.884 TL’den başlıyor.

Hafif ticari araçlarda ÖTV oranı %4 olduğu düşünülürse elektrikli motorsikletin en düşük ÖTV’ye sahip olan araç olduğun söylemek mümkün.

Kargo ve taşımacılık için üretilen Rakun Pro modelleri Sahibinden üzerindeki şirket hesabı üzerinden de satışa açıldı.

Rakun’un Teknik Özellikleri Neler?

Rakun Pro 2 ve Rakun Pro 3 modellerindeki sayılar aracın tekerlek sayısını ifade ediyor. Rakun Pro 2 modeli ön ve arkada birer tekerleğe sahipken Rakun Pro 3 modelinde ise arkada iki tekerlek mevcut.

Her iki modelin de 5 kWh gücünde batarya paketine sahip olduğu görülüyor. B tipi ehliyet sahipleri bu araçları kullanabilecekler.

Araçlardaki motorlar 4 kW gücünde. Toplamda 4,5 saatte şart edilebilen araçların azami hızı 45 km/saat. Aracın 2 teker olanı 100 km, 3 teker olanı ise 85 km menzile sahip.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment