Connect with us

DÜNYA

Fetullah Gülen’in yeğenine MİT operasyon düzenledi

Terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in yeğeni FETÖ üyesi Selahaddin Gülen’e yönelik MİT yurt dışı operasyonu düzenledi. Selahaddin Gülen yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yurt içinde ve yurt dışında FETÖ militanlarına göz açtırmıyor. Yapılan operasyonlar sonucu birçok FETÖ mensubu yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Bu isimlerin sonuncusu ise FETÖ üyesi Selahaddin Gülen oldu. Selahaddin Gülen’in Fetullah Gülen’in yeğen olarak biliniyordu. MİT tarafından izine ulaşılan Selahaddin Gülen, yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

FETULLAH GÜLEN’İN YEĞENİ VE BİRÇOK KİŞİ İLE AKRABA

Terör örgütü FETÖ’nün ülke sorumluları arasında yer alan, elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni olan ve birçok isimle akrabalık bağı tespit edilen Selahaddin Gülen’in örgütün mahrem yapılanmasının yardımıyla yurt dışına kaçtığı tespit edildi. Hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan yakalama kaydı bulunan Selahaddin Gülen’in örgütün istişare heyeti üyeleri ve üst düzey sorumlularıyla da ilişkili olduğu belirlendi. Selahaddin Gülen, MİT tarafından yurt dışında yapılan operasyonla Türkiye’ye getirildi.

Selahaddin Gülen

KÜÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUĞA CİNSEL SALDIRI

Öte yandan Selahaddin Gülen hakkında ‘küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel saldırı’ suçundan yakalama kararı bulunuyordu. Yeğen Gülen’in, örgüt elebaşı Gülen’in talimatı ve örgütün gizli yapılanmasının yardımıyla Türkiye’den yurtdışına kaçtığı öğrenildi.

GİZLİ YAPILANMA İLE GÜLEN’İN İRTİBATINI SAĞLIYORDU

Selahaddin Gülen, FETÖ’nün gizli yapılanmaları ile örgüt elebaşı Fetullah Gülen arasındaki irtibatı sağlıyordu. Aynı zamanda elebaşı Gülen’in sözde özel kalemi olan Cevdet Türkyolu’nun kayın biraderiydi.

FETÖ ÜYELERİNİN PEŞİNDE

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurdu terk eden FETÖ üyeleri yurt dışında kurdukları vakıf ve dernekler vasıtasıyla yapılanmalarını sürdürüyorlar. Türkiye’de kalan ve kaçamayan FETÖ mensupları ise gizli yollarla kaçmaya çalışıyor. Bu konuda ise devreye giren MİT iki kanalın da takibini tapıyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply