Connect with us

SPOR

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, İzmir’de kongre üyeleriyle buluştu

Yayınlanma tarihi:

Mahkeme sürecinden dolayı Fenerbahçe Spor Kulübüyle ilgilenemediklerini ifade eden Yıldırım, “Mahkeme sürecinden dolayı bir gün iyi haber, bir gün kötü haberden dolayı Fenerbahçe Spor Kulübüyle ilgilenemedik ve başarısız olundu. Sizler de bizim fişimizi çektiniz. Ali Şen döneminde 28 milyon Euro borç vardı. Kulübü aldığımız zaman 2018 yılına denk getirirseniz 80 milyon Euroya denk geliyor. Fenerbahçenin en az 16-18 milyar borcu var. 190 milyon Euro futbolcu ödemesi var. Biz ‘borç borç’ demekten sıkıldık. Ben size her ay açık açık önünüze maliyeti koyacağım” yorumlarında bulundu.

“ÖNCELİĞİMİZ FENERBAHÇE’DİR”

Fenerbahçeyi çok sevdiğini söyleyen Yıldırım, “Bu seçimler bana zarar veriyor ama ben Fenerbahçeyi çok seviyorum. Eğer kazanırsak son yönetimim olacak. Bir sürü kongre üyesi var. Bu kulüp bir tek Aziz Yıldırımla Ali Koça mı kaldı, ayıp gerçekten. Parayı çözersiniz, para kolaydır. Güçlü olmanız gerekiyor. Bizim için öncelik Fenerbahçedir” şeklinde konuştu.

“STAT 60 BİN KİŞİLİK OLACAK”

Stadyumun büyütülme ve etrafının kapatılmasıyla ilgili projelerini İzmir ve Ege Bölgesi Fenerbahçe Dernekleri Başkanları ile görüştüğü ifade eden Aziz Yıldırım, “Nihat Özbağı, stadyum için çalışma yapıyor. Haftaya göstereceğiz. Kale arkaları 10 bin kişilik büyütülecek. 1 seneye 60 bin kişilik stat elimizde olacak. Herkes biletini alacak, derneklerle kombine bilet konuşacağız. Gebzede alanımız var 10 tane çim saha yapacağız” diye konuştu.

“MOURINHO NE DERSE ONU YAPACAĞIZ”

Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile İngilterede bir görüşme gerçekleştireceğini belirten Yıldırım, “Ben şunu kabul etmiyorum, 99 puan topladık şampiyon olamadık. Biz 2’nci olduk, üzülüp durumu düzelteceksin. Burada sadece güçlü kadro kurmakla olmaz diyorlar ki bu sene Fenerbahçenin en iyi kadrosu. Alex, Roberto Carlos, Gökhan, Ortegalar çok sayarız biz. Hepsi yıldızdı. Cumartesi günü Mahmut Bey ile İngiltereye gidiyoruz. Mourinho ile son konuşmayı yapacağız. İyi kadroyu kuracağız. Mourinhoyla yapacağız. O ne derse o olacak” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile ilgili gelen soruya ise Aziz Yıldırım, “Gidiyorlar, rahat olun” şeklinde cevap verdi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla