Connect with us

SPOR

Fatih Terim’e küfür cezası

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in, spor yazarı ve yorumcu Osman Tanburacı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle çarptırıldığı para cezası hükmünün açıklanması geri bırakıldı. İstanbul 2. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Fatih Terim ile şikayetçi Osman Tanburacı katıldı. Duruşmada savunmasını yapan Terim, daha önceki ifadelerinin doğru olduğunu belirtti. Tanburacı ise Terim hakkınd

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in, spor yazarı ve yorumcu Osman Tanburacı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle çarptırıldığı para cezası hükmünün açıklanması geri bırakıldı. İstanbul 2. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Fatih Terim ile şikayetçi Osman Tanburacı katıldı. Duruşmada savunmasını yapan Terim, daha önceki ifadelerinin doğru olduğunu belirtti. Tanburacı ise Terim hakkındaki şikayetinin devam ettiğini söyledi.

Davayı karara bağlayan hakim, Terim’i ”hakaret” suçundan günlüğü 20 TL’den olmak üzere 90 tam gün adli para cezası ile cezalandırdı.

Sanığın sabıkasız oluşu, kişilik özellikleri, duruşmadaki tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak yeniden suç işlemeyeceği kanaatine varan hakim, Terim’e verdiği toplam 1800 TL adli para cezası hükmünün açıklanmasını geri bıraktı.

Hakim ayrıca, Terim’in 5 yıl içinde işlediği kasıtlı suçtan dolayı hapis cezasına mahkum olmaması durumunda davanın düşmesine, aksi halde mahkemenin geri bıraktığı hükmün açıklamasına karar verdi.

Tanburacı’nın, kendisini telefonla arayan Terim’in, küfürlü sözler söylediğini iddia ederek yaptığı şikayet üzerine dava açılmıştı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply