Connect with us

TEKNOLOJİ

Facebook tamamen yenilendi

Facebook Lite adı verilen yeni arayüz son dönemin trendi microblogging konseptine yakınlaşmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.
FriendFeed’i satın alarak Twitter’a ihtar çeken Facebook bu gelişme ile nereye gideceğini de açıkça göstermişti. Bu birliktelikle FriendFeed’de başlayan yenilikleri Facebook etkisi olarak yorumlamıştık ancak, elbette FriendFeed ekibinin Facebook merkezine taşınması da Face

Facebook Lite adı verilen yeni arayüz son dönemin trendi microblogging konseptine yakınlaşmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

FriendFeed’i satın alarak Twitter’a ihtar çeken Facebook bu gelişme ile nereye gideceğini de açıkça göstermişti. Bu birliktelikle FriendFeed’de başlayan yenilikleri Facebook etkisi olarak yorumlamıştık ancak, elbette FriendFeed ekibinin Facebook merkezine taşınması da Facebook tarafında yeniliklerin habercisiydi. Yeni Facebook Lite duyurulmadan önce Facebook yeni bir özelliği de açıkladı. Daha önce aşina olduğumuz @ sembolüyle kişilere yönelik bildirim yapma stilini etiketleme ile birleştiren Facebook, Twitter’ımtrak bir şekilde kişisel iletileri daha dinamik hale getirmiş ancak Twitter’da olduğu gibi @ işareti iletinizi yazdıktan sonra görülmüyor ve kişilerin yanısıra fan sayfalarını, etkinlikleri vs. de etiketleyebiliyorsunuz. Fotoğraf etiketlemede olduğu gibi bunda da ilgili kişi tarafından etiketleme kaldırılabiliyor. Ancak bu özelliği kullanmak için biraz beklemek gerekiyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply