Sosyal medyada bizi takip edin

Eğitim

“Ezberci eğitim yerini yapay zekaya bırakıyor”

Yayınlanma tarihi:

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için tasarladıkları kamp setindeki animasyonları günde 1 saat izlemeleriyle tüm edebiyat konularını hafızalarına kodlayıp bir daha unutmamalarını sağladıklarını belirten Özel, öğrenme metotlarına dair şu bilgileri paylaştı:

“Amerikadaki tıp ve hukuk öğrencilerinin sınava hazırlanırken kullandığı öğrenme yöntemlerini, sözel ve eşit ağırlık öğrencileri için ülkemize getirdik. %100 başarı garantili eğitim kampımızı satın alan öğrencilerin bir kısmı, elbette sınava bu kadar kısa bir zaman diliminde hazırlanmalarından dolayı soruları nasıl yetiştireceğiz? gibi kaygılar yaşıyor. Onların kaygılarını kontrol altına almaları ve çalışmaya motive olmaları için de çeşitli hediyeler sunuyoruz. Soruları 5 saniyede çözmelerini sağlayan 5 Saniye Sihrini, netlerini artırmalarına olanak tanıyan yapay zekayla oluşturduğumuz deneme kitapçıklarını, hızlı öğrenme tekniklerini anlattığımız Öğrenme Teknikleri isimli kitabımızı ediyoruz.”

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için tasarladıkları kamp setindeki animasyonları günde 1 saat izlemeleriyle tüm edebiyat konularını hafızalarına kodlayıp bir daha unutmamalarını sağladıklarını belirten Özel, öğrenme metotlarına dair şu bilgileri paylaştı:

“Amerikadaki tıp ve hukuk öğrencilerinin sınava hazırlanırken kullandığı öğrenme yöntemlerini, sözel ve eşit ağırlık öğrencileri için ülkemize getirdik. yüzde 100 başarı garantili eğitim kampımızı satın alan öğrencilerin bir kısmı, elbette sınava bu kadar kısa bir zaman diliminde hazırlanmalarından dolayı soruları nasıl yetiştireceğiz? gibi kaygılar yaşıyor. Onların kaygılarını kontrol altına almaları ve çalışmaya motive olmaları için de çeşitli hediyeler sunuyoruz. Soruları 5 saniyede çözmelerini sağlayan 5 Saniye Sihrini, netlerini artırmalarına olanak tanıyan yapay zekayla oluşturduğumuz deneme kitapçıklarını, hızlı öğrenme tekniklerini anlattığımız Öğrenme Teknikleri isimli kitabımızı ediyoruz.”

“ÖĞRENCİLERİMİZİN YÜZDE 95İ EĞİTİMDEKİ BİLGİLERİ KALICI OLARAK HAFIZALARINDA TUTABİLİYOR”

2014 yılından bu yana 100 bin öğrenciye hizmet verdiklerini söyleyen Özel, “Animasyonlarımızda Zihnin görsel becerilerini kullanıp bilgiyi haritalandırarak öğrenmeyi sağlayan Hafıza Sarayı (Loci) tekniği, bilgilerin kodlanarak öğrenilmesini mümkün kılan MneMonik yönteminin yanı sıra benzetme, hikayeleme, ilişkilendirme gibi seçili 5 teknik kullanıyoruz. Tekniklerimizle hazırladığımız eğitim ve testlerimizle öğrencilerin başarının merdivenlerini hızla çıkmalarına olanak tanıyoruz. Dersleri sıkılarak değil, eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz. Animasyonla eğitimi seyreden öğrenciler, sıkılmadan daha aktif bir şekilde derslere adapte olabiliyorlar. Bugüne kadar eğitim içeriklerimizi satın alan öğrencilerin %95i eğitimdeki bilgileri kalıcı olarak hafızalarında tutabiliyor” dedi.

Özel, “Animasyon, hafıza tekniklerinde çok kritik bir yöntem olarak konumlanıyor. Yapay zeka desteğiyle oluşturduğumuz içeriklerden faydalanan öğrencilerin başarısı da bu durumu doğruluyor. Başarımızın temelinde analiz edilmiş ders konularıyla hazırlanmış, animasyon ve hafıza teknikleri kullanılmış eğitimimiz sayesinde; öğrencilerin dersleri kolay bir şekilde öğrenip özgüvenlerini artırması bulunuyor. 3 boyutlu animasyon içeriklerimize yapay zeka ve son teknolojiyi entegre ederek öğrencilerin derslerini kolayca, keyifli bir şekilde öğrenmesini desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • Yapay zeka, günlük hayatımızın dokusunu değiştirirken endüstrileri de yeniden şekillendiriyor - İstanbul DHA

Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir