Connect with us

EYT

EYT’liler son noktayı koydu!

Yayınlanma tarihi:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği İl Koordinatörü Alper Özüpak, “Tavizi yıllardır verdik ve bundan sonra kesinlikle taviz yok.” dedi.

Ortaya atılan formüllere ilişkin konuşan Özüpak, “Başkanla son noktayı hep beraber koyacağız. Ve o günler çok yakın. Bizler formülsüz EYT istiyoruz” ifadesini kullandı.

Türkiye 2023 seçimlerine doğru giderken yaşadıkları mağduriyeti ilk günden beri siyasilere anlatmaya çalışan emeklilikte yaşa takılanlar gündemin ilk basamağında yer alıyor.

Gerek sosyal medyada gerek meydanlarda gerekse siyasi liderlerle yaptıkları görüşmelerde çözüm için çabalayan EYT’li vatandaşlar son günlerde yapılan açıklamalarla umutlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili soruyu yanıtlayan Bakan Bilgin, “Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanı’mıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mızla paylaştıktan sonra onu Meclis’e intikal ettiririz.” ifadesini kullandı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, son günlerde yaşananları ve ortaya atılan formüllere ilişkin değerlendirmede bulundu.

‘TAVİZİ YILLARDIR VERDİK, BUNDAN SONRA KESİNLİKLE TAVİZ YOK’

Mağduriyetlerinin çözümünde taviz vermeyeceklerini belirten Özüpak, “EYT’de sona yaklaştıkça bizler daha çok yan yana, omuz omuza mücadele etmeliyiz. Tavizi yıllardır verdik ve bundan sonra kesinlikle taviz yok. Bu EYT’liler için son dönemeç ya hakkımızı eksiksiz alacağız ya da yine mağdur olan biz olacağız. Bunun için dayanışma içinde mücadeleye devam etmeliyiz.” dedi.

Mağdurlarla hak aramaya devam edeceklerinin altını çizen Alper Özüpak, emek mücadelesinde kırmadan, dökmeden hak aranabileceğini gösterdiklerini söyledi.

‘VARIZ, BİRİZ VE BERABERİZ’

Mücadelelerinin son EYT’linin de hakkını alana kadar devam edeceğini ifade eden Özüpak, “1999 öncesi haklarımızı eksiksiz istiyoruz. Bu söylemle ilk günden beri yol yürümeye devam edip arkamızda bir mağdur arkadaşımızı bırakmadan son EYT’li de hakkını alana kadar varız, biriz ve beraberiz. ” dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, Başkan Gönül Boran Özüpak ile birlikte ilk günden beri duruşlarının değişmediğini söyledi.

‘FORMÜLSÜZ EYT İSTİYORUZ’

“Binlerce arkadaşımızla biz bu davaya inandık” diyen Alper Özüpak, ” Başkanla son noktayı hep beraber koyacağız. Ve o günler çok yakın. Bizler formülsüz EYT istiyoruz .Peki biz ilk günden ortaya atılan formüllere olur deseydik ve dik durmadan siyasi partizanlık yaparak hak ara saydık dava buralara gelir miydi? EYT zaten bu nedenle ortaya çıktı ve her formüle razı olan bir taraf yaratılarak mücadele azmini kırmak ve ses getiren EYT’lileri pasifize ederek seslerini kesmek istediler. Ama sonuç ne oldu? Tabii ki hüsran, çünkü EYT topluluğu artık söze değil icraata bakan, aldanmayan hakkım için bende varım diyen milyonların hak arama davasına engel olamadılar ve olamayacaklar.” ifadesini kullandı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Alper Özüpak, “Bizler haklıyız ve milyonlarca emekçi ile beraber sonuna sonuç alana kadar da haklarımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla