Connect with us

EYT

EYT’liler bakanlığa akın etti!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili düzenlemeyi tamamladıklarını, Cumhurbaşkanı’na sunduktan sonra kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi. Erdoğan da canlı yayında sorulan EYT sorusu ile ilgili gerekli açıklamayı Bakan Bilgin’in yapacağını belirtti. EYT’liler ise Bakan Bilgin’in danışmanları arayarak masada neden EYT Federasyonu’nun olmadığını sordu. yarın da devam edecek olan telefon trafiğinin ilk gününde bakanlığın hatlarının kilitlendiği öğrenildi.

EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak bir açıklama yaparak, iki gün boyunca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın telefon numaralarını arayarak EYT düzenlemesi çalışmalarında neden EYT Federasyonu’nun olmadığını soracaklarını ifade etti.

Bu sabah saat 10.00 sularında EYT’liler bakanlığı telefon yağmuruna tutmaya başladı. Kısa sürede hatların kilitlendiği öğrenildi.

EYT’liler, TBMM’ye geleceği belirtilen düzenleme için aralık ayının beklenilmemesini düzenlemenin Ekim ayında Meclis’e gelmesini istiyor.

EYT’liler, yeniden yaş ya da prime takılma gibi yeni mağduriyetler yaratacak bütün formüllere de kapılarını kapatmış durumda.

99 öncesi şartlarda emekli olmak isteyen EYT’liler, aylık bağlama oranlarının da insanca yaşam koşullarına çekilmesini talep ediyor. (bursamuhalif)