Connect with us

EKONOMİ

EYT’liler AK Parti’ye artık iktidarı devretme vakti diyor

İYİ Parti Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu, TBMM’de iktidara ekonomi politikaları üzerinden yüklendi.

Çulhaoğlu, “Ömrünü tamamlamış, milletine sırtını dönmüş bu iktidarın artık görevi devretme zamanı geldi de geçiyor. Bunu sadece biz söylemiyoruz; bunu karış karış gezdiğimiz ülkemizin her yerinde milletimiz söylüyor, ezilenler, yok sayılanlar söylüyor, işsiz gençlerimiz, umutsuz milyonlar söylüyor, ay sonunu getiremeyen memurlar, emekliler, emekçiler söylüyor, EYT’li kardeşlerimiz söylüyor, 3600 ek gösterge bekleyenler söylüyor.” dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu, şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlarım, konuşulması gereken o kadar çok şey var ki İYİ Parti olarak başından beri karşı olduğumuz Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle vatandaşlarımız mağdur olurken bu sistemde yandaşlar daha da zenginleşiyor; sabit gelirli memur, işçi, emekli her geçen gün daha da fakirleşiyor. Milletimiz diyor ki: “Bu iktidarın artık bize verecek hiçbir şeyi kalmamıştır.” “Partili Cumhurbaşkanlığı” denilen bu tek elden yönetim sisteminde üç buçuk yıl içerisinde milletimizin çilesi dağ gibi olmuş, sanki bu sistem tıkır tıkır işliyormuş gibi gösterme çabası içerisindesiniz. Ekonomi yoğun bakımdayken, adalet ağır yaralıyken, demokrasi işleyemez hâldeyken, iktidar milletin aklıyla alay edercesine “Her şey yolunda.” açıklamaları yapıyor.

Türkiye bu yönetim şeklini daha fazla taşıyamaz değerli arkadaşlar. Milletimiz bu zor zamanlarda ne yiyor, ne içiyor, ne yapıyor, AK PARTİ iktidarının umurunda bile değil. Her gün memleketin bir yerinden bir cinnet çığlığı yükseliyor; iktidar bu çığlıkları maalesef duymuyor. Ömrünü tamamlamış, milletine sırtını dönmüş bu iktidarın artık görevi devretme zamanı geldi de geçiyor. Bunu sadece biz söylemiyoruz; bunu karış karış gezdiğimiz ülkemizin her yerinde milletimiz söylüyor, ezilenler, yok sayılanlar söylüyor, işsiz gençlerimiz, umutsuz milyonlar söylüyor, ay sonunu getiremeyen memurlar, emekliler, emekçiler söylüyor, EYT’li kardeşlerimiz söylüyor, 3600 ek gösterge bekleyenler söylüyor.”

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır