Connect with us

EKONOMİ

EYT’li vatandaş Davutoğlu’na dert yandı! “Nasılsınız diye soramazlar”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kırşehir’de semt pazarını ziyaret etti. Davutoğlu vatandaşın ve esnafın sorunlarını dinlerken bir pazarcı ile EYT’li bir vatandaş dert yandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kırşehir’de gerçekleştirdiği temaslar kapsamında semt pazarını ziyaret ederek vatandaşlarla ve esnafla görüştü. Burada hem alışveriş yapan vatandaşları dinleyen Davutoğlu, esnafın şikayetleriyle de karşılaştı.

Davutoğlu’na seslenen bir pazar esnafı,iktidar partisini işaret ederek  “İl başkanı, milletvekili dahil olmak üzere hiç kimse daha bu pazara gelip, ‘Haliniz hatırınız nasıl, ne yapıyorsunuz’ demediler, diyemezler. Çünkü perişan bu millet, bu millet perişan” diye konuştu. Zamlara da tepki gösteren esnaf, “İki gün önce gübreye 500 lira zam yaptılar, 500 lira. Yazık. Şu çiftçi ne halde bu ürünleri buraya getiriyor. Bir günde 500 lira zam yaptılar gübreye, yazık yani. Mazot 8 lira, gübre 7 bin lira olmuş” dedi.

“EMEKLİ OLAMADIM”

Başka bir vatandaş ise Emeklilikte Yaşa Takılanlardan (EYT) biri olduğunu belirterek, “Geçinemiyoruz. 50 yaşındayım, emekli olamadım. Oğlum da askerde, Şırnak’ta. Geçinemiyorum başkanım” diye konuştu.