Connect with us

EYT

EYT’den Bakan Bilgin’e yanıt geldi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve EYTSYD Dernekleri İl Koordinatörü Alper Özüpak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, “EYT sorunu ile ilgili konular da gündemimizde, çalışmalarımız devam ediyor.” açıklamasını değerlendirdi.

Daha önce “EYT gündemimizde yok” sözleri ile tepki çeken Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, son açıklamasında “EYT sorunu ile ilgili konular da gündemimizde, çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’nin çalışanlarının her problemi ve her sosyal sorunu bizim çözmemiz gereken sorundur ve bunların çözümü bizim görevimizdir” demişti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve EYTSYD Dernekleri İl Koordinatörü Alper Özüpak, Bakan Bilgin’in açıklamalarına büyük EYT mitingini hatırlatarak göndermede bulundu.

Özüpak, “2 milyonluk Mitingden 1 gün önce ve sonrasında açıklama yapan bakanımız EYT için çalışma yapıyoruz demek zorunda kaldı Gündememizde yok dediginde bizi üzmüştü Siyasi partiler bundan sonra EYT için daha dikkatli çalışma içinde olacaklar Amacımız seçimden önce haklarımızı almak” ifadelerini kullandı.