Connect with us

EKONOMİ

EYT paketi kısa süre içerisinde hayata geçirilecek! Kritik açıklama…

Ankara gazeteciliğinin usta isimlerinden Fikret Bila, Halk TV canlı yayınında yaptığı değerlendirmede, iktidarın seçimlerden önce içinde EYT’nin de olduğu bir ekonomi paketini hayata geçirebileceğini söyledi.

Son günlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonominin çok iyi olduğuna ilişkin bir propaganda yaptığını belirten Fikret Bila, “Cumhurbaşkanı, geçtiğimiz günlerde ‘Merkez Bankası’nda 105 milyar dolar rezervimiz var’ dedi, ‘bugün 118 milyar dolar var’ dedi. Borç paralar üzerinden bir propaganda yapılıyor” diye konuştu.

İktidarın önümüzdeki günlerde ekonomiyle ilgili yeni bir vaat paketi açıklayabileceğini söyleyen Bila, şöyle konuştu:

“Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun desteğini almak için bu sorunu çözecek bir düzenleme yapabilirler. Bu muhalefetin zaten vaadi. İktidar bunu yapabilir. 3600 ek gösterge. Muhalefetin vaadidir. İktidar bunu yerine getirmedi. Seçime doğru yapabilir. Emekli kesim, maaşları sabittir. Hala asgari ücretin altında emekli maaşı var. Emekli maaşlarına zam yapabilirler. Bunları yapabilmek için de para basabilirler. Bu yetkileri var. Muhalefetin vadettiği ne varsa bunları yerine getirerek seçime gitmek isteyebilirler. Türkiye böyle bir paket hazırlığıyla da karşılaşabilir. Çünkü oyları ancak böyle artırabileceklerini düşünüyorlar.”