Connect with us

EYT

EYT isyanı: Ben deprem enkazında beklerken…

Kendisi de EYT’li olan Gazeteci Gökhan Kayış’tan EYT isyanı geldi. Canlı yayında EYT sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kayış, “Ben Avcılar’da göçük altında vatandaşın çıkarılması için çabalarken Meclis’ten çıkan o kanundan haberim bile olmadı.” dedi.

BBNTürk’te Gün Işığı programını hazırlayıp sunan Gazeteci Gökhan Kayış, canlı yayında EYT konusunda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

‘BİZ DE EMEKLİLİĞİMİZİ ALAMADIK’

Kendisinin de EYT’li olduğunu hatırlatan Kayış, “Basın kuruluşları içerisinde pek çok EYT’li var. 90’lar özel televizyon kanallarının açıldığı yıllardı. Biz de o nesildeniz ve biz de emekliliğimizi alamadık.” dedi.

‘GÖÇÜK ALTINDA VATANDAŞIN ÇIKARILMASI İÇİN ÇABALARKEN…’

EYT düzenlemesinin Türkiye’nin 99 depreminin acılarını yaşarken, Meclis’ten bir gecede çıkarıldığını kaydeden Kayış, “Ben gazeteciyim düşünün. Ben Avcılar’da göçük altında vatandaşın çıkarılması için çabalarken Meclis’ten çıkan o kanundan haberim bile olmadı. vatandaşı siz varsayın.” diye konuştu.

EYT’lilerin 15 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de miting yapacağını hatırlatan Kayış, şunları söyledi:

‘DEMOKRATİK TOKAT ATIYORLAR’

“Bu insanlar, EYT federasyonu ve dernekleri diye çabalayan insanlara sanki Rus vatandaşıymış, sanki Yunan vatandaşıymış, sanki bu ülkenin çocukları değilmiş gibi cümleler kuranlar var ya, işte demokratik bir tokat atıyorlar. Öyle de güzel bir tokat atıyorlar ki. Sen istediğin kadar kışkırt arkadaş. Ben alanlara çıkacağım, sözümü söyleyeceğim, gerekirse seçimde de cezamı keserim, diyorlar. Bunu bir tehdit olarak da görmesin kimse. İstanbul seçiminde 28 bin oyun üzerinde EYT yazıyordu. İlk seçimin 13 bin oy farkla kazanıldığını hatırlatırım.”