Connect with us

EYT

EYT için yeni bir seçim oyunu mu oynanıyor?

Son günlerde kendilerini EYT temsilcisi olarak adlandıran bazı grupların insiyatif alma çabası, iktidarın ise EYT mücadelesini başından bu yana yürüten ve taleplerini net bir biçimde ortaya koyan EYT Federasyonu’nu hala görüşmeye çağırmaması ‘Yeni bir seçim oyunu mu oynanıyor?’ sorusunu akıllara getirdi. Bir kez daha seçim malzemesi olmayacaklarını net bir biçimde ifade eden EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, sosyal medyadan ‘safları sıklaştırın’ mesajı verdi. Gönül Boran Özüpak ve EYTSYDD Başkanı Arzu Lastikçi ile birlikte yer aldığı fotoğrafı paylaşan EYT Federasyonu Başkan Yardımcısı Alper Özüpak’ın verdiği mesaj da dikkat çekti.

İktidar EYT konusunda kendi formüllerini kabul ettireceği, olası bir seçim yatırımı kozunu kazanım ve müjde olarak lanse edebileceği bir oluşum mu kurmak istiyor?

İktidar ‘sarı sendika’ görünümlü EYT oluşumu mu istiyor?

Son günlerde EYT konusunda yaşanan gelişmeler bu soruyu yüksek sesle sordurmaya başladı.

İktidar bloğunun EYT Federasyonu’nu değil de kendilerini EYT temsilcisi olarak adlandıran bazı grupları muhattap alma çabası ‘sarı sendika’ tartışmalarını da alevlendirdi.

EYT Federasyonu, omuzundaki yük ve sorumluluk ile mücadeleye devam mesajı veriyor

İlk günden bu yana taleplerini ortaya koyan, kazanılmış ve geriye doğru işletilen bir yasa ile gasp edilmiş hallarının geri verilmesi için şart ve formül kabul etmeyen, aylık bağlama oranlarının insanca yaşanabilir bir seviyeye çekilmesini isteyen, staj ve çıraklık mağdurlarının taleplerini mücadelesine ekleyen EYT Federasyonu, yolundan geri adım atmayacağının mesajlarını veriyor.

“SAFLARI SIKLAŞTIRIN”

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, sosyal medyadan paylaştığı mesajında, HUZURLU PAZARLAR. DURUN HELE DAHA BİRŞEY KAZANMADIK.  TASTAMAM HAKLARIMIZA KAVUŞMAK AMACIMIZLA MÜCADELEMİZDE SAFLARI SIKLAŞTIRIN” ifadelerini kullandı. EYT Federasyonu Başkan Yardımcısı Alper Özüpak’ın sosyal verdiği mesaj da dikkat çekti.