Connect with us

EKONOMİ

EYT bilboardlarda

Yayınlanma tarihi:

Emeklilikte yaşa takılanlar sorunu büyükşehirlerde CHP tarafından bilboardlara taşındı.

Çalışma hayatının sorunlarına ilişkin çalışmalar yapan CHP Emek Büroları EYT sorununu büyükşehirlerdeki dev reklam panolarına taşıdı.

Bilboardlara asılan ilanda “EYT çözüm bekliyor. Oyalama artık! Emeklilikte yaşa takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor” ifadeleri yer aldı.

CHP il başkanlıkları 14 Ocak 2022 tarihinde Türkiye genelinde emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili basın toplantısı yapacak.

Konuyla ilgili olarak CHP genel merkezinden il ve ilçe örgütlerine talimat gönderildi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un imzasıyla belediyelerle il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen mesajda, “EYT’li vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek adına İl Başkanlıklarımızca Emekli Dernekleri, EYT’liler İlgili Sendikalar ve Demokratik Kitle Örgütleri ile birlikte kent meydanlarında 14 Ocak 2022 Cuma günü saat:14.00’da eş zamanlı olarak ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ ile ilgili basın toplantısı ve akabinde bir propaganda çalışması yapacaklardır.” denildi.

Konuya gereken özenin gösterilmesi gerektiğini belirten Torun, “Bu hususta belediyelerimizin il/ilçe örgütlerimizden gelecek afişleme ve billboard kiralama talepleri üzerinde hassasiyetle durması önem arz etmektedir. Konu hakkında gerekli özeni göstermenizi rica eder, iyi çalışmalar dilerim.” dedi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla