Connect with us

EKONOMİ

EYT Başkanı Özüpak’tan canlı yayında önemli açıklamalar

Marmara Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamalarda bulundu. Özüpak, “İmza kampanyamızı bitirdik. 8 Eylül’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamına sunacağız” dedi. Özüpak ‘Sırada EYT var’ söylemlerine ilişkin de “Her seçim arifesinde dillendirilen süreçtir bunlar. İş muhalefet partilerinin yapacağı baskı ve hükümetin yapacağı çalışmalarda bitiyor” ifadesini kullandı.

Marmara Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, emeklilikte yaşa takılanların yaşadıkları mağduriyetlerin çözümü için çalışmalarına devam ediyor.

Özüpak, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla da mevcut duruma ilişkin bilgileri EYT’lilerle paylaştı.

Özüpak’ın konuşmasından satırbaşları:

– Son günlerde sosyal medyada EYT ile ilgili iddialara yanıt vereceğim.

“İMZA KAMPANYAMIZI BİTİRDİK, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MAKAMINA SUNACAĞIZ”

– İmza kampanyamızı bitirdik. Bütün illerimiz hazırlık içerisinde. 8 Eylül’de dernek başkanlarımız ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla Ankara’da sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamına sunulmak için kolilerce götüreceğiz.

– Teslimat öncesi bir basın açıklaması yapacağız. Yine varız, biriz, birlikteyiz ve mücadelemize devam edeceğiz diyeceğiz.

“VİCDANIMIZ RAHAT”

– Bazı arkadaşların yorumlarını görüyorum. ‘Ne yaptınız ki?’ Bizim vicdanımız çok rahat. Biz bir şey yapamadıysak bu arkadaşlar gelip katkılarını sunsa çok daha iyi olacak.

”YASAYI MECLİS DÜZENLEYECEK, BİZLER DEĞİL”

– Her seçim arifesinde bu yasa raftan iniyor, “Şu şekilde çıkacak, bu şekilde çıkacak” deniliyor. Ağzımızdan duymadıkça hiçbir habere riayet etmenizi istemiyorum. Bu yasa Meclis’ten geçmediği sürece, Cumhurbaşkanı Erdoğan onaylamadığı sürece hiçbir şey olmayacak arkadaşlar. Yasayı Meclis düzenleyecek, bizler değil.

– Hep umut umut umut. Evet kesinlikle umudumuz var. Umudumuzla mücadelemizi birleştiriyoruz.

-Seçim malzemesi olmak istemiyoruz, bir an evvel bu sorunlarımızın çözülmesini istiyoruz.

– Çalışma Bakanlığı ile randevu talebimiz var.

– Herkes sırada EYT var diyor ama iş Ankara’da Meclis’te bitiyor. Muhalefet partilerinin yapacağı baskıda, hükümetimizin yapacağı çalışmalarda bitiyor. Her seçim arifesinde dillendirilen süreçtir bunlar.