Connect with us

EKONOMİ

EYT, asgari ücretli, emekli erken seçim bekliyor! Muhalefetten açıklama!

Emeklilikte Yaşa Takılanların talepleri, asgari ücretin yoksulluk sınırının üzerine çıkması, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine gelmesi… CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, seçim döneminde çok önemli önerileri gündeme getireceklerini, buna karşın hiçbir programı olmayan iktidarın seçim sürecinde sözler vermesi halinde bile seçmenin “Zaten iktidarsın neden uygulamadın?” diye soracağını söyledi.

Çağdaş Kocaeli gazetesine açıklamalarda bulunan CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Esnafın sıkıntısı var, emeklinin sıkıntısı var, EYT’linin sorunu var. Bunları yukarıya taşıyacak bir sistem de yok. Onun için saha, meydan, alan bizde” dedi

Tarhan, şöyle konuştu:

“Seçim zamanı çok somut önerilerimiz olacak. Asgari ücretin yoksulluk sınırının üzerinde olması gerekiyor. Emeklilerin en düşük maaşını asgari ücret seviyesine çekmek gibi çalışmalarımız var. Seçim sürecinde bunları ortaya koyacağız. Karşı tarafın söyleyecek sözü de yok, önereceği program da yok. Zaten iktidarsın, neden uygulamadın diye soracaklar. Dolayısıyla seçim sürecinde bizim işimiz daha kolaylaşacak.

Bugün de biz sahadayız. Sürekli sahadayız. Sahada AK Parti diye bir parti yok. Artık sahaya çıkıp vatandaşın sorununu çözecek bir önerileri de yok. Yeni bir sistem var; Başkanlık Sistemi. Bu sistemde partinin kademeleri işlemiyor. Kamu kurumları, kaymakam, vali partiden daha etkili. Sistem çatışması var. Bu sistemde sokağa çıkamıyorlar. Sokağa çıkıp vatandaşların sorununu çözecek bir mekanizma yok. Esnafın sıkıntısı var, emeklinin sıkıntısı var, EYT’linin sorunu var. Bunları yukarıya taşıyacak bir sistem de yok. Milletvekili bakanla görüşemiyor ki… Onun için saha, meydan, alan bizde. Sahada rahatız.”