Connect with us

EKONOMİ

EYT, 22. yıl dönümüne özel etkinlik düzenliyor

22 yıldır, Emeklilikle Yaşa Takılanlar mücadelesinde aktif bir şekilde rol oynamaya devam etmektedir. 8 Eylül Çarşamba günü EYT’nin doğuşunun 22.yılı kapsamında Çalışma Bakanlığı ile randevu talebi alarak imza kampanyası düzenlendi ve imzaların Cumhurbaşkanlığına iletileceği açıklandı.

Bazen sokaklarda bazense sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla gündem haline gelen Emeklilikle Yaşa Takılanlar (EYT), mücadelesinin 22. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Çalışma Bakanlığından randevu talebi olan EYT Federasyon Başkanı Gönül Boran Özüpak aynı zamanda Ulus’ta basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı.

EYT FEDERASYONU İMZA TOPLUYOR

2015 yılında İstanbul’da kurulan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bugüne kadar seslerini duyurabilmek adına birçok platformda mücadelelerini gösterdi. Yerel ve genel seçimler, referandumlar ortamında önemli bir kitleyi temsil eden EYT’liler siyasi partileri de kendi sorunlarının çözümü için harekete geçtiler. Federasyon Başkanı Gönül Boran Özüpak  ve 23 il dernek başkanlarının bir araya gelmesiyle yurt genelinde toplanan hedef 18 milyon imza kampanyasını başlatarak, topladığı imzaları Beştepede Cumhurbaşkanlığına İletileceğini açıkladı.