Connect with us

EKONOMİ

EVDE BAKIM MAAŞLARI ZAMLANDI! Zamlı Maaş Ne Kadar?

EVDE BAKIM MAAŞLARI ZAMLANDI! Zamlı Maaş Ne Kadar?

Yayınlanma tarihi:

Evde bakım maaşları 21 Şubat 2024 tarihinde hesaplara yatmaya başladı ve bu güncelleme ile birlikte binlerce vatandaşın merakla beklediği detaylar ortaya çıktı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşlarına yapılan zamlar ve ödeme tarihleri gündemi sarsmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu ay içinde gerçekleşen zamlı evde bakım yardımlarını açıkladı. Detaylar ve sorgulama yöntemleri haberimizin devamında.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller 21 Şubat 2024:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bakıma ihtiyacı olan engellilere ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla verilen “evde bakım yardımı” illere göre farklı tarihlerde hesaplara geçiyor. Bu kapsamda evde bakım maaşı 21 Şubat 2024 tarihinde hak sahiplerinin hesaplarına aktarıldı. Zamlı evde bakım yardımı ödeme tarihleri her ayın ortalarında gerçekleşmeye devam ediyor.

Zamlı Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan Evde Bakım Yardımı’nın Ocak ayı memur maaş katsayısına göre yapılan artışla birlikte 5.097 TL’den 7.608 TL’ye çıkarıldığını belirtti. Bu yeni düzenlemeyle evde bakım yardımı ödemeleri, hak sahiplerinin hesaplarına artışlı şekilde yatırılmaya başlandı.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama:

Evde bakım aylığı ödemelerinin hesaplara yatıp yatmadığı, e-Devlet sistemi üzerinden ve SMS ile sorgulanabilmektedir. e-Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı görüntülenebilir. Ayrıca, evde bakım parası sorgulaması için “BAKIYE” yazıp, 4747’e SMS atarak bilgi alınabilir.

Geri Ödeme Detayları:

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar için geri ödeme şartları oldukça esnektir. Yapılan düzenleme ile birlikte bankalar genellikle düşük faiz oranları ve uzun vadeli ödeme imkanları sunmaktadır. Ancak geri ödeme planının bankadan bankaya değişebileceği unutulmamalıdır.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla