Connect with us

EKONOMİ

Eski Merkez Bankası Başkanı Yılmaz, “EYT seçimden önce çözülecek”

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

Eski Merkez Bankası Başkanı, şuan ki İyi Partili Durmuş Yılmaz, EYT sorunun çözüleceğini iddia etti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sorunu Türkiye’de çözülmesi gereken konuların başında geliyor. Yıllardır gerek iktidar gerek muhalefet gerekse farklı kanallardan yetkililer her seferinde bu sorunun çözüleceğini söylüyor.

SÖZ DEĞİL İCRAAT İSTİYORLAR

Ancak gelinin noktada Emeklilikte Yaşa Takılanlar, her seferinde hayal kırıklığına uğratıldı. Ne iktidar ne de muhalefet bu sorunu çözmek için sağlam bir irade göstermedi. Durum böyle olunca EYTliler de artık söz yerine icraata bakıyor.

2023 SEÇİMLERİ

Diğer yandan kendi içinde dernekleşen EYT mağduru vatandaşlar, seslerini Ankara’ya duyurmaya çalışıyor. Ekonomik durumlar gerekçe gösterilerek, yüz üstü bırakılan bu insanlar, tepkisini göstermek için ise 2023 seçimlerini bekliyor.

GÖNÜL BORAN DOĞRULAMIYOR

Öte yandan İndyturk’ün haberine göre, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran “EYT sorunu çözülüyor” iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade ediyor. Ancak bu sefer ekonomist, eski Merkez Bankası Başkanı şuan ki İyi Partili Partili Durmuş Yılmaz, iktidarın seçimden önce can havliyle sorunu çözeceğini iddia etti.

EYTLİLER GEÇEN HAFTA MEYDANLARDAYDI

Ayrıca EYT’liler geçtiğimiz hafta çarşamba günü mağduriyetlerinin başladığı Eylül 1999 tarihinin 22. yıldönümünde daha önce birçok kez yaptıkları gibi yine meydanlara inerek seslerini duyurmaya çalıştı. Ankara Ulus Meydanı’nda toplanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu üyeleri, kimi sendikaların da destek verdiği eylemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine tepki olarak meydana dikiş makinesi de getirdiERDOĞAN’IN ÇİFT DİKİŞ SÖZÜ

2018 yılında bir grup toplantısında konuşma yapan Erdoğan,  EYT’lilerle ilgili, “Erken emekli olacak. Ondan sonra ne olacak? Gidip başka işte çalışmaya devam edecek. Çift dikiş yapacak” ifadelerini kullanmıştı.

GÖNÜL BORAN O SÖZLERİ HATIRLATTI

Ankara’daki eylemde açıklama yapan federasyon başkanı Gönül Boran, Erdoğan’ın sözünü anımsatarak kamuda birden çok maaş alan bürokratları anımsattı ve “4-5 yerden maaş alan bürokratların varlığı, aslında EYT sorunun çözümsüz olmadığını, sadece çözülmesinin tercih edilmediğini göstermektedir” dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Ali Albayrak

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla