Connect with us

MAGAZİN

Eşinden boşanan kadın bunu davul zurna ile kutladı

Adana’da ilginç bir olay yaşandı. Çilem Ülkerler adındanki kadın 18 yıllık eşi Ö.T.’den boşanmasını, oturduğu sitenin bahçesinde davul zurna çaldırarak kutladı. Ülkerler, “Bir gelin nasıl davul zurnayla gidiyorsa, boşandığında da bunu yapabilir” ifadelerini kullandı.

18 yıldır evli olan özel bir eğitim kurumunda öğretmenlik yapan 2 çocuk annesi 42 yaşındaki Çilem Ülkerler, şiddet ve geçimsizlik nedeniyle kuaför eşi Ö.T.’den boşanma kararı aldı. 2019 yılında boşanma davası açan Ülkerler, 2 çocuğunu yanına alarak Çukurova ilçesine taşındı. Ancak eşi boşanmak istemedi. Yaklaşık 2 yıl süren dava, 10 Haziran’da boşanmayla sonuçlandı. Boşanmasını ‘zafer’ olarak nitelendiren Ülkerler, oturduğu apartmanın otopark kısmında meşale yakıp, davul zurna eşliğinde kutlama yaptı.

“EKONOMİK BASKI VE FİZİKİ ŞİDDETE MARUZ KALDIM”

2 yıldır çekişmeli bir boşanma süreci yaşadığını belirten öğretmen Çilem Ülkerler, “18 yıllık evliydim. Bu süre zarfında eski eşimle şiddetli geçimsizlik, ekonomik baskı ve fiziki şiddete maruz kaldım. Boşandığım için çok mutluyum. 2 yıllık boşanma süresi boyunca çok zor günler yaşadım. Çocuklarımla birlikte bir kadının yaşayabileceği çok kötü günler geçirdim. Boşanmanın bir zaferim olduğunu düşünüyorum. Bu benim için çok önemliydi. Gören insanlar şaşırdı açıkçası. Bir gelin nasıl davulla gidiyorsa, boşandığında da davul çalınabilir” dedi. Yaklaşık 40 yıldır davulculuk yaptığını söyleyen Özkan Buz ise ilk kez boşanan birisi için davul zurna çaldığını söyledi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment