Connect with us

EYT

Erdursun’dan EYT’lileri umutlandıran açıklama

Yayınlanma tarihi:

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, katıldığı bir canlı yayında EYT’ye yönelik açıklamalarda bulundu. Erdursun, “Gerçekten de sorun çözülecek gibi gözüküyor artık.” dedi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, tv100’de Oğuz Haksever’in sunduğu Gün Ortası programına katıldı. Özgür Erdursun, program esnasında emeklilikte yaşa takılanların beklediği EYT yasasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Erdursun’un konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Hangi şartlarda emekli olacakları belli iken yasa değişti. Ve yasa değiştiği için bu kişiler mağdur oldu.

Yaş şartının kaldırılarak, aylık bağlanma oranlarının değiştirilerek; bu kişilerin emekli edilmesi ve en önemli konulardan birisi de emekli olan kişilerin sistemde uzun yıllar daha çalışmaması için de geçinebileceği bir emekli aylığı verilmesi gerekli.

Şu da çok önemli: Türkiye’de çoğu kişi konuyu bilmeden yorum yapıyor. Şunu söylüyorlar: Türkiye’de çok emekli var. Biz bu kadar emekliye nasıl aylık vereceğiz? Türkiye’de şu anda 9.5 milyon emekli var. Almanya’da ise 22 milyon emekli var. Nüfus aynı…

‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDE BU PARA VAR’

Bizim şorunumuz şu: Türkiye’de çalışan sayısı az. Almanya’da 44-50 milyon kişi çalışıyor. Türkiye’de 22 milyon kişi çalıştığı için herkesin kafasında şu var: EYT’liler emekli olacak da bu kişilere verilecek bütçe, para var mı? Bu para Türkiye Cumhuriyeti’nde var, bu para ödenebilir.

‘MUHALEFET DE DERİN BİR ÇALIŞMA YAPIYOR’

Bununla ilgili de sadece hükümet çalışma yapmıyor, muhalefet de çok derinden çalışmalar yapıyor. Ben perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bu konuyu değerlendireceğiz. Gerçekten de sorun çözülecek gibi gözüküyor artık.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla