Connect with us

EYT

Erdursun’dan açıklama… AK Parti’de EYT yalanlamaları!

Yayınlanma tarihi:

AK Parti yöneticileri EYT konusunda sürekli ucu açık açıklamalarla mavi boncuk dağıtırken Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ise son açıklamasında “EYT gündemimizde yok” demişti. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, kendi YouTube kanalından EYT konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Kendisine ait YouTube kanalında açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, AK Parti kanadından gelen çelişkili EYT açıklamalarını hatırlatarak şunları söyledi:

“BAKAN BİLGİN AKBAŞOĞLU’NU, AKBAŞOĞLU BAKAN BİLGİN’İ YALANLADI”

“Çalışma bakanı Vedat Bilgin son açıklamasında ‘EYT gündemimizde yok’ demişti. Ondan önce AKP’nin en yetkili isimlerinden Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ise EYT’nin gündemlerinde olduğunu ve 2022 Aralık ayına kadar konuyu Meclis’e getirip sorunu çözeceklerini söylemişti. Bakan, grup başkan vekilini yalanlamış oldu. Akbaşoğlu, ısrarla bu konuyu kendilerinin çözeceklerini söylemeye devam etti. Bu sefer de Akbaşoğlu, Bilgin’i yalanlamış oldu.”

Erdursun, şöyle devam etti:

“TEPKİLER KARŞISINDA NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR”

“Muhalefet EYT konusunda 15 Mayıs’ta Maltepe’de mitinge katılacak. Bu yönde bilgiler geldi. Akşener ve Kılıçdaroğlu başta olmak üzere EYT konusunu muhalefet gündeme getirmeye devam ediyor. Bakan Bilgin, ‘gündemimizde yok’ derken tepki alıyor. Çok büyük tepkiler karşısında ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Ben yasanın seçim öncesinde çıkma ihtimalini yüksek görüyorum. Seçime kadar çözdüler çözdüler. Çözemezlerse zaten muhalefet iktidar olursa çözüleceği yüzde yüz.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla