Connect with us

YEREL

Erdursun EYT için kesin dedi ve nedenini söyledi!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, BBN TV’de Gökhan Kayış’ın Gün Işığı isimli programında EYT konusunu değerlendirdi. Erdursun, EYT meselesinin iktidar tarafından çözüleceğini, çünkü iktidarın seçmen kitlesinin büyük çoğunluğunun EYT’li olduğunu dile getirdi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, BBN TV’de Gökhan Kayış’ın Gün Işığı isimli programında EYT konusunu değerlendirdi.

Erdursun, EYT meselesinin çözüleceğine inandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“EYT’yle ilgili yasanın çıkacağına inanıyorum. Çünkü artık EYT’liler, dernekleri, federasyonları ve bu derneklerle federasyonlarla hiç alakası olmayan bir kitle EYT’lilere çok sahip çıktı. Bununla birlikte muhalefet partileri de çok net açıklamalar yapmaya başladı. EYT’li kitle de muhalefet partilerinin bu söylemiyle beraber muhalefet partilerine yaklaşmaya başladı. Bir yıl sonra önümüzde seçim var. Seçime giderken de AK Parti’nin strateji olarak muhalefete yer bırakmak istemiyor. Bu konuyu da seçime girerken yine kendileri çözüp öyle girmeyi planlıyorlar. Çünkü kendi oy aldığı kitlenin de büyük bir kısmının EYT’li olduğunu biliyorlar.”