Connect with us

POLİTİKA

Erdoğan sonrası AK Parti’yi planlayan grup kim?

Milli Görüş’e yakınlığı ile bilinen Fehmi Çalmuk, AK Parti içerisinde yaşananlarla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Fehmi Çalmuk, Politikadam’da “Kahpe Fakları” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Çalmuk yazısında AK Parti içerisinde olanlara değindi. Çalmuk, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ortaya attığı iddiaların AK Parti içerisinde rahatsızlık yarattığını belirti. AK Parti içerisinde bazı grupların olduğunu belirten Çalmuk, bazı önemli isimlerin, iddiaların odağında olan kişilerin istifa etmelerini istediklerini kaydetti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SONRASI AK PARTİ

Fehmi Çalmuk, AK Parti içindeki bir grubun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonrasını konuşmaya başladığını ileri sürdü. Çalmuk, yazısında şu ifadeleri kullandı: “Erdoğan’ın sağlık sorunlarının giderek arttığını, artık AK Parti’nin Erdoğan sonrasına, altını çizerek belirtiyorum Erdoğan sonrası yeni bir partiyle yola devam etme stratejisi tartışılıyor. Yanlış okumadınız, Erdoğan sonrası AK Parti, Erdoğan ve AK Parti sonrası siyaset…”

“HARUN GİBİ GELİP KARUN GİBİ ZENGİN OLANLAR”

Çalmuk yazısını şöyle sürdürdü: “Yani, olursa hamam suyu olmazsa hamur suyu… AK Parti olursa AK Parti, olmazsa yerine yeni parti… Parti çevrelerinde konuşulan ve Erdoğan ekibinin dile getirdiği ise HAS Parti pratiği. Diyeceğim o ki ‘Harun gibi gelip Karun gibi zengin olanlar’ diye itham edilen AK Parti kadrolarına ilişkin yapılan tespitin doğruluğu son Peker videolarıyla ortaya konulduğu öne sürülüyor. Parti içinde HAS Parti’den gelenlerin birlikte hareket etmesi, etkinliklere birlikte katılmaları da bu iddiaların zemin bulmasına neden oluyor.

OĞUZHAN ASİLTÜRK VURGUSU

Elbette AK Parti kadrolarının olan olaylardan rahatsızlıkları konusunda etrafında hem fikir oldukları merkez “Milli Görüş” geleneği… Burada en önemli isim ise Oğuzhan Asiltürk… Erdoğan çizgisinden ayrılmadığı sürece onun yanında olacak.

“AK PARTİ’DEKİ OPERASYON ÇEKİLENLER…”

Saadet yönetimi de giderek “Hayra motor, şerre fren” çizgisine geliyor. Temel Karamollaoğlu iki haftadır genel merkez de merkez karar yönetim kurulu üyeleriyle görüşüyor. Görüşlerini, önerilerini alıyor. Bu geleneğin dışında İslami gelenek ise Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nin çizgisinde… DEVA çizgisine ise daha çok Güneydoğu ve Doğu Anadolu Milletvekilleri yakın duruyor. Elbette siyasetin merkezindeki AK Parti, ununu eleyip asmış değil. Başlarında Erdoğan durdurdukça partiden ancak mercek altında olup operasyon çekilenler kopabilecektir…”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply