Connect with us

EYT

EPT mağdurlarına müjde geldi! EPT’lilere emeklilik yolu açılıyor

Yayınlanma tarihi:

EPT’liler için müjdeli bir haber gündeme geldi, özellikle emeklilikte prime takılanları (EPT) yakından ilgilendiren bir düzenleme söz konusu oldu.

Borçlanma yaparak prim gün sayısını tamamlayan ancak emekli olamayan kişilere sevindirici bir formül sunuldu.

GÖZLER PİRİME TAKILANLARDA!

EYT düzenlemesinin yasalaşmasıyla birlikte emekliler Nisan ayında ilk maaşlarını almaya başladı. En düşük maaş alan emekli bile 7.500 lira gibi bir miktarı hesabına yatırdı ve ayrıca 2 bin lira bayram ikramiyesi de aldı. Ancak şimdi gözler kademeli prime takılanlara çevrildi. Bankalara borçlanarak emekli olamayan mağdurlar için yeni bir gelişme yaşandı.

PRİMDE İNDİRİM BEKLENİYOR

Milyonlarca EPT mağduru için umut verici bir adım atıldı. Özellikle esnaf ve çiftçiler başta olmak üzere Bağ-Kur’lular için prim gün sayısında indirim yapılması planlanıyor. Şu anda 9000 prim günüyle emekli olma şartı bulunan Bağ-Kur’lular için 1800 gün indirim yapılması bekleniyor.

BAĞ-KUR’LULAR MÜJDE BEKLİYOR

Bu düzenlemeyle birlikte Bağ-Kur’luların emekli olmak için gereken gün sayısı 7200’ye düşecek. SGK’ya bağlı olan EPT’liler için de benzer bir düzenlemenin yapılacağı iddia ediliyor. Meclis’in açılışıyla birlikte düzenleme yapılıp yapılmayacağı görülecek.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla