Connect with us

EKONOMİ

Enerjisa Enerji’nin olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi

Yayınlanma tarihi:

Enerjisa Enerji’nin olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, deprem gündeminin yanı sıra şirketin 2022 yılına ait finansal sonuçları, strateji ve operasyonlarına dair konuların görüşüldüğü aktarıldı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından bölgede faaliyetlerini devam ettiren şirketin çalışmaları hakkında da toplantıda bilgiler paylaşıldı. Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, Toroslar elektrik dağıtım bölgesinin depreme maruz kalan illerin 5’inde faaliyet gösterdiğini, bölgede 4 bin 507 çalışanın ve ailelerinin afetten etkilendiğini ve 16 çalışanın hayatını kaybettiğini söyledi.

“DEPREMDE ÖNCELİĞİMİZ ÇALIŞANLARIMIZ, AİLELERİNİN SAĞLIĞI VE GÜVENLİLİĞİ OLDU”

Bölgede yaşanan felaketin ardından alınan aksiyonlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Zaimler, şunları kaydetti:

“Depremde önceliğimiz, çalışanlarımız ve ailelerinin sağlığı ve güvenliliğinin sağlanmasının ardından arama kurtarma alanları, hastaneler, sahra mutfakları, toplanma alanları gibi kritik noktalara enerji verilmesi oldu. 2020 yılında ARGE ekiplerimizin çalışmaları ile hayata geçirdiğimiz ‘Afet haberleşme sistemi’mizi devreye almak için bölgeye sevk ettik. Yüksek noktalara kurulan ve güneş enerjisiyle çalışan 3 mobil kule ve haberleşme istasyonu ile yüzlerce ekip aracına takılı telsizler sayesinde onarım ekiplerinin iletişim ve koordinasyonunu sağladık. Diğer Enerjisa dağıtım şirketleri olan Başkent Edaş ve Ayedaş’tan destek ekip ve malzemelerimiz araçlarla yola çıkarak bölgeye ulaştı. Başkent Edaş ve Ayedaş ile diğer elektrik dağıtım şirketleri ve yüklenici firmalardan gelen destek ekipleri de dâhil olmak üzere 3 bin 287 saha çalışanı ile çalışmalarımıza devam ederken Adana, Osmaniye ve Gaziantep’te kurulan 143 çadır kentte 14 bin 494’ü aşkın çadırın enerjilendirilmesi sağlandı.”

“AFET BÖLGESİNDE HİZMETE DEVAM EDİYORUZ”

Zaimler, müşteri hizmetlerinin de aksamaması için afet bölgesinde yer alan 12 Enerjisa Müşteri Hizmet Merkezi’nin 8’inin, 34 Enerjisa İşlem Merkezi’nin de 27’sinin hizmet vermeye devam ettiğini söyleyerek, “Afette evlerini kaybeden çalışanlarımız ve aileleri için geçici konaklama ve sıcak yemek ihtiyacı Toroslar bölgesindeki şirket tesislerinde sağlanmış durumdadır. Kurduğumuz konteyner ve çadır yerleşkelerinde toplam 660 kişi konaklıyor. Depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralılarımızın en kısa zamanda eski sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyoruz. İlk andan itibaren bölgeye desteğe gelen ekiplerimizle birlikte büyük bir özveriyle zor şartlar altında afetten etkilenen insanlarımıza ve şehirlerimize hizmet eden tüm çalışma arkadaşlarımıza bir kez daha sizlerin de huzurunda teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı. 

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla