Connect with us

EKONOMİ

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak? Zam Beklentileri Gerçek Oluyor!

Temmuz 2024 emekli maaş zammı oranlarına dair bekleyiş sürerken, SSK, Bağ-Kur ve 4C emeklileri için ayrı ayrı hesaplamalar yapılmakta.

Yayınlanma tarihi:

Temmuz 2024 emekli maaş zammı oranlarına dair bekleyiş sürerken, SSK, Bağ-Kur ve 4C emeklileri için ayrı ayrı hesaplamalar yapılmakta.

Enflasyon oranları, toplu iş sözleşmeleri ve refah payı zammı gibi etmenler emekli maaşlarını etkilemekte. Şimdi gözler, Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak bu ara zamma çevrildi.

Yüzde 40 Zam Geliyor!

Yapılan son hesaplamalara göre Temmuz 2024’te emekli maaşlarına yüzde 40 zam yapılacak. Bu haber, milyonlarca emekli için büyük bir sevinç kaynağı oldu. Yüzde 40 zam oranıyla birlikte, emekli maaşlarında önemli bir artış bekleniyor.

Temmuzda Emekliye Ne Kadar Zam Gelecek?

Temmuz 2024 emekli maaş zammı hesaplaması, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için farklılık göstermekte. Enflasyon zammına ek olarak refah payı zammı da yapılacak. Bugüne kadar açıklanan verilere göre dört aylık enflasyon oranı yüzde 18.72 olarak belirlendi. Bunun yanı sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklama ile refah payı zammı netlik kazanacak.

Düşük Emekli Maaşları Artacak mı?

Şu an için en düşük emekli maaşına net bir rakam verilmese de, uzmanlar iki formül üzerinde duruyor. Birinci formül enflasyon oranında zam yapılması, bu durumda en düşük emekli maaşının 14.000 TL’ye yükselmesi bekleniyor. İkinci formül ise seyyanen artış yapılması; bu durumda en düşük emekli maaşı 15.000 TL olabilir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla