Connect with us

POLİTİKA

Emniyet Müdürü, “Uyuşturucu baronu ile beni AK Partili yönetici tanıştırdı”

“Bataklık operasyonu” iddianamesinde sanık emniyet müdürü Necmettin Yüksek’in kendisini uyuşturucu baronu olmakla suçlanan Nejat Daş’la, AK Partili bir ismin tanıştırdığı yer aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu ve suç gelirlerine yönelik cumhuriyet tarihinin en büyüğü olarak duyurduğu ‘Bataklık’ operasyonu kapsamında, uyuşturucu baronu oldukları iddia edilen Nejat Daş ile Çetin Gönen’in de bulunduğu 73 şüpheli hakkında, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak’ ve ‘uyuşturucu ticareti’ suçlarından hazırlanan iddianame Ankara 33’ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dün kabul edildi.

BATAKLIK OPERASYONU’NUN DETAYLAR ORTAYA ÇIKIYOR

“Bataklık operasyonu” iddianamesinden dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Sanık eski emniyet müdürü Necmettin Yüksek, kendisini uyuşturucu baronu olmakla suçlanan Nejat Daş’la, AK Parti Altındağ İlçe Yöneticisi Sadık Karayel’in tanıştırdığını söyledi.

ZORLU CENTER’DAKİ GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI

DW’den Alican Uludağ’ın haberine göre Karayel, Zorlu Center’daki görüşmeyi doğrularken Yüksek’in kendisini Daş’la tanıştırdığını öne sürdü. Karayel “Beni olayın içine çekmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı. Karayel masada bir savcı ve emekli bir valinin de olduğunu iddia etti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır