Connect with us

TÜRKİYE

Emeklinin beklediği haber geldi! Meclis’ten geçti emekliye bayramda 5000 TL ödeme yapılacak!

Yayınlanma tarihi:

TBMM’nin onayını alan bu düzenleme, emeklilere yapılan bayram ikramiyesinde zam getirdi. Bu gelişmenin ardından, vatandaşlar Kurban Bayramı’nda da aynı miktarın ödenecek olup olmayacağını merak etmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek açıklama büyük bir merakla beklenmektedir.

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen ve yasalaşan düzenlemeyle en düşük emekli maaşı 7 bin 500 liraya yükseltilmiş ve bayram ikramiyesi de 2 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu düzenlemeye göre, Kurban Bayramı ikramiyesinin de aynı miktar üzerinden ödeneceği belirtilmektedir, ancak resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, zamlı bayram ikramiyelerinin ödeme tarihleri belirlenmiştir. Kurban Bayramı bu yıl 28 Haziran’da başlayacak olup, emekli vatandaşların ikramiyeleri bayram öncesinde Haziran ayı içerisinde hesaplarına yatırılacaktır. Ödemelerin bayramdan 1 hafta önce, yani 15 Haziran Perşembe gününden itibaren yapılması planlanmaktadır.

Ayrıca, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve emekli olan vatandaşlar da Ramazan Bayramı’ndan önce zamlı bayram ikramiyelerini almışlardır. 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuata göre gelir ve aylık ödemesi yapılan kişilere Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir. 2023 yılında Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan tarihleri arasında ödenirken, Nisan ayında gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlanan kişilerin ikramiyeleri 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenmiştir.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla