Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Emeklilik Hayalleri Gerçek Oluyor! Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Çözüm Yakın!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Haziran ayında açılmasıyla birlikte, staj ve çıraklık sigortası mağdurları için umutlar yeniden yeşermeye başladı.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Haziran ayında açılmasıyla birlikte, staj ve çıraklık sigortası mağdurları için umutlar yeniden yeşermeye başladı. TESK Başkanı’nın açıklamaları ve ilgili dernek başkanlarının yorumları, mevcut durumun iyileştirilmesi yönünde umutları artırıyor.

Türkiye’de staj ve çıraklık dönemlerinde sigorta mağduru olan milyonlarca vatandaş, TBMM’nin Haziran ayında açılmasını umutla bekliyor. Geçtiğimiz sene gerçekleştirilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinden yararlanamayan bu grup, çözüm bekleyen sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor.

1999 öncesi staj ve çıraklık sigortası girişi olanların emeklilik haklarından yararlanamadığı bir ortamda, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’den gelen açıklamalar, mağdurlar için yeni bir umut kaynağı oldu. Palandöken, Haziran ayında Meclis’in açılmasıyla birlikte, bu konunun ele alınabileceğini belirtti.

Haziran Ayında TBMM Gündemine Gelecek Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurlarına İlişkin Düzenlemeler Bekleniyor

Ayrıca, Akdeniz Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Başkanı Mehmet Doruk, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, TESK Başkanı ile yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini ve konunun Meclis gündemine taşınabileceğini ifade etti.

Bu gelişmeler, staj ve çıraklık dönemlerinde mağdur olan vatandaşlar için önemli bir adım olarak görülüyor. Haziran ayında TBMM’nin açılmasıyla birlikte yapılacak düzenlemeler, milyonlarca mağdur için belirleyici olacak. Staj ve çıraklık sigortası mağdurları, konunun çözüme kavuşturulmasını ve hak ettikleri emeklilik haklarına kavuşmayı umut ediyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir