Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Emeklilere son dakika maaş müjdesi! Saat 7.15’de açıklandı! EYT, SSK, Bağ-Kur’lunun hesabına yatacak: 10.155, 11.250, 12.500 TL…

Kurban Bayramı ikramiyesinin 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılacağı duyuruldu.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı Kabine toplantısının ardından, emekli bayram ikramiyelerinin ödeme tarihleri netleşti. Kurban Bayramı ikramiyesinin 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılacağı duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan artışlarla ilgili olarak, “En düşük emekli aylığında Ocak 2023’e kıyasla net yüzde 82 artış sağladık. 2023 yılı Ekim ayında emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5’er bin lira ödedik. Emekli ikramiyesi, 2024 yılı itibarıyla yüzde 50 artışla 3 bin liraya çıktı” dedi.

Ayrıca, milyonlarca emekli ve memurun Temmuz ayında alacakları zam oranı, Mayıs ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla netleşmeye başladı. İlk verilere göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için 5 aylık enflasyon artışı yüzde 22,72 olarak belirlendi. Memurlar ve memur emeklileri için ise bu oran yüzde 6,71 oldu. Temmuz ayı enflasyon artışıyla birlikte, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin beklentilere göre yüzde 25,8, memur ve memur emeklilerinin ise yüzde 21 civarında zam alması öngörülüyor.

Ayrıca, Temmuz ayında refah payının da eklenmesi bekleniyor. Geçmişteki refah payı artışlarına benzer oranların uygulanması durumunda, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin artış oranı yüzde 35-40, memur ve memur emeklilerinin ise yüzde 30-35 civarına ulaşacak. Taban maaşlar için ise iki farklı formül üzerinde duruluyor. Temmuz ayında taban maaşların artmasıyla ilgili detaylar belirlenirken, emekli maaşlarının ödeme tarihleri de Kurban Bayramı’na denk geldiği için ilgiyle bekleniyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam